به گزارش مشرق، مسعود رضاییان اظهار کرد: استعفای آقای باقری نیا به پیش از دیدارمان با پرسپولیس برمی گردد که آن موقع او را راضی کردیم که بماند ولی دیگر پس از بازی با نفت تهران تصمیم باقری نیا برای استعفا و این که توافق برای قطع همکاری داشته باشیم، قطعی شد. به هر حال باز هم از او خواستیم که برای بازی با راه آهن بماند؛ چرا که نمی توانستیم در این فرصت کم مربی انتخاب کنیم و او هم پذیرفت تا پایان بازی با راه آهن بماند.

مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان درباره گزینه های هدایت این تیم گفت: من دو، سه گزینه را که در ذهن داشتم به هیات مدیره معرفی کردم تا آنها نیز نظر نهایی شان را به من بدهند. به هر حال برای هیات مدیره هم رقم و اعداد مهم است. در هر صورت پیشنهاد از من است و هماهنگی و تصمیم گیری با دوستان تا پس از باقری نیا با کادر جدید کارمان را آغاز کنیم. گزینه های ما خارجی، ایرانی و بومی هستند و اکنون نمی توانم اسمی از آنها ببرم چرا که ممکن است قیمت ها بالا برود.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر این که لوکا بوناچیچ جزو گزینه های هدایت نفت است، گفت: خیر، او جزو گزینه ها نیست ولی خود من آقای لوکا را خیلی دوست دارم ولی تصمیمی که می گیریم به خاطر رفاقت با کسی نیست بلکه تمام منافع و مصالح تیممان مدنظر است و باید توجه کنیم موقعیت هایی که داریم با چه طور آدم هایی سازگار است.

رضاییان ادامه داد: فقط بحثتوانایی های مربی مدنظر نیست که سازگاری با محیط های خاص نیز مدنظر است که برای ما خیلی مهم است. باشگاهی نیستیم که همه چیز آن فراهم باشد و این طور نیست که کسی که به این جا می آید لای پر قو و همه چیز برایش فراهم باشد. ما مشکلات بسیاری داریم و باید در این زمینه با کسی که سرمربی می شود، صحبت کنیم تا انتظاراتش را در حد امکانات ما معقولانه کاهش دهد تا بتواند با ما کار کند. این خیلی مهم است.

وی در پاسخ به این پرسش که سرمربی تیم چه زمانی انتخاب می شود، گفت: سعی ام این است که پس از بازی با راه آهن و ان شاءالله در اوایل هفته آینده که می خواهیم اولین تمریناتمان را انجام دهیم، سرمربی را به آن تمرینات برسانیم. با گزینه های مورد نظر در حال مذاکره هستیم و البته هنوز آن چه مدنظر ما هست، حاصل نشده است. به هر حال در جریان مذاکره می توانیم هر روز کمی بیشتر به انتخاب سرمربی مورد نظر امتیاز دهیم. ما بودجه آنچنانی نداریم و مسایل مالی برایمان مهم است و باید این موضوع را هم پای میز مذاکره حل کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که از زمانی که مدیرعامل باشگاه شده تا چه اندازه توانسته است مشکلات مالی را حل کند، عنوان کرد: مشکلات مالی، بنیادی و اساسی هستند. پرداخت درصدی از مبلغ قرارداد انجام شده است که من زحمتی در این زمینه نکشیده ام و اعضای هیات مدیره زحمت این کار را می کشند. من فارغ از این موضوع کار می کنم و کار من بیشتر در زمینه های ساختار تیم و باشگاه است.

رضاییان افزود: به هر حال به دنبال این هستیم تا زمانی که اسپانسر درست و حسابی، دائم و مناسب پیدا نکرده ایم، از طریق کانال های کوچک مبالغی را تزریق کنیم تا مشکلاتمان را کمتر کنیم. امیدوار هستم تا پایان هفته آینده رساندن پرداخت پول به تمام بازیکنان تا ۳۰ درصد را کامل کرده باشیم. پس از بازی با فولاد خوزستان لیگ چند روز تعطیل خواهد شد که در آن مدت خیلی از ساختارسازی ها، اصلاحات و ترمیم ها را انجام خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات موجود تا چه اندازه به بقای تیم در لیگ برتر امیدوار هست، گفت: ضمن این که باید نگاهمان به کسب پیروزی باشد، باید توقف حریفانمان برابر خودمان و رقبا را از نظر امتیازگیری رصد کنیم تا بتوانیم در فرصت هایی که به دست می آید، خودمان را از جایگاهی که در آن قرار داریم، جدا و به سایر حریفان نزدیک تر کنیم و در مراحل بعد از آنها فاصله بگیریم.

مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان افزود: روی کاغذ به نظر می آید نسبت به برخی از رقبایی که نزدیک ما هستند، در ادامه مسابقات فرصت بهتری برای کسب امتیاز داریم؛ اگر چه آنها تیم های خوب، بزرگ و معتبری مانند ذوب آهن و ملوان هستند که نباید جایگاه آنها هم در این رده ها باشد.