به گزارش مشرق، فریده شجاعی در مورد نشست امروز خود با مسئولان AFC گفت: امروز در مورد فوتبال زنان با نفرات به صحبت پرداخته و عملکرد ۶ ساله خود را در این بخش ارائه دادیم. در این جلسه پرسش و پاسخ هایی مطرح شد و ناظرانAFC نقاط ضعف و چالش های فوتبال زنان را بررسی کردند ضمن اینکه در این مورد AFC آمادگی خود را برای کمک به فوتبال ایران در بخش زنان اعلام کرد.

وی ادامه داد: قرار است این نفرات عصر امروز نشستی را با مدیران تیم های باشگاهی برگزار کرده از فردا نیز در فستیوال فوتبال زنان شرکت خواهند کرد. عصر فردا ناظران زن AFC در کمپ تیم ملی حاضر شده و پس از تماشای تمرین تیم ملی زیر ۱۶ سال جلسه ای را با رئیس فدراسیون فوتبال برگزار خواهد کرد.

در نهایت آنها پس از بررسی ها و تصمیم گیری های لازم کمک های مالی و فکری خود را برای ارتقای بهتر سطح فوتبال زنان اعلام خواهند کرد.

شجاعی در مورد حجاب فوتبالیست ها گفت: در این مورد قبلا صحبت هایمان را کرده بودیم و اتفاقا امروز نیز عملکرد مثبت مان در این بخش را هم ارائه دادیم. AFC قبلا موافقت خود را برای حجاب فوتبالیست های مسلمان ارائه کرده بود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد تنزل تیم های ملی در رده های پایه گفت: متاسفم چیز خاصی ندارم بگویم؛ نمی دانم یا برنامه ریزی نبوده که مدت هاست کار می کنیم و نتیجه می گیریم و یا شاید مدیریت ضعیفی در این بخش حاکم است. معتقدم خیلی چیز ها دست به دست هم می دهد تا یک تیم شاهد رکود شود به خصوص در تیم های پایه که خیلی مسائل از جمله موضوع روانشناسی باید در نظر گرفته شود. یکسری موارد شاید باید لحاظ می شده و عملیاتی می شده که این کارها انجام نشده است که امروز نتایج آن را می بینیم.

وی در مورد عدم اعزام تیم ملی فوتبال زنان به بازی های آسیایی گفت: خانم ها هم می توانستند نتیجه تیم امید را بگیرند و حتی شاید نتیجه بهتر را کسب می کردند اما در کشور ما دید مردم روی تیم آقایان است اما بازهم معتقدم همانطور که تیم ملی تیراندازی در بخش مردان موفق عمل کرد شاید بهتر بود تیم ملی زنان هم اعزام می شد تا این تیم هم در نهایت بتواند عملکرد موفقی را در بازی های آسیایی داشته باشد.