به گزارش مشرق، بهرام افشارزاده صحبت هایی متفاوت از همیشه را مطرح کرد. مشروح صحبت های وی را می خوانید:

* از حضورتان در استقلال شروع کنید.

واقعیت این است که بعد از اینکه آقای گودرزی وزیر ورزش شدند به عنوان مشاور عالی وی انتخاب شدم. بعد از آن زمانی که بحثاین دو تیم شد به من حکم کردند که به استقلال بیایم. در ابتدای کار خیلی مایل به این کار نبودم اما بعدا به دلیل احساس تکلیفی که به من شد و اینکه نگویند افشارزاده کم آورده یا از این تجربه ها هراس دارد به استقلال آمدم. من همیشه خودم را سرباز ورزش می دانم.

* صادقانه بگویید که تا پیش از حضور در استقلال به کدام تیم علاقه داشتید؟

من هیچ وقت قرمز و آبی نبودم. ما جزو کسانی بودیم که تیم شاهین را در اصفهان پایه گذاشتیم. البته من مدتهاست که مسئول سفر و روابط بین الملل ورزش کشور هستم و به دلیل همین شغلم همیشه طرفدار تیم ملی هستم. با این حال قبول دارم که بنا به تجربه، همواره نشان داده شده است که هر وقت این ۲تیم قوی باشند تیم ملی ما نیز قوی است. حتی دوره ای با حکم وزیر وقت ورزش در دولت دهم بعنوان عضو هیات مدیره استقلال منصوب شدم که با توجه به مشغله کاری در کمیته ملی المپیک استعفا دادم.

* شرایط باشگاه استقلال در بدو حضورتان چگونه بود؟

روزی که به باشگاه آمدم استقلال مشکلات زیادی داشت. باشگاه اصلا شبیه باشگاه نبود و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری فراوانی داشتیم. ساختمان باشگاه وضع بدی داشت و هر جا که دست می زدیم مشکلات زیادی می دیدیم. با کمک دوستان توانستیم باشگاه را سامان بدهیم و به شما بگویم که قصد داریم تنها به تیمداری نپردازیم و باشگاه داری انجام بدهیم. ان شاءالله بعد از بازگشت از اینچئون در چند رشته جدید مانند تنیس روی میز، دو و میدانی، ژیمناستیک و… قصد داریم در صورت تامین منابع مالی آن، هم برای بانوان و هم برای آقایان تیمداری کنیم.

* پیش بینی شما با توجه به تجربه بالایتان در المپیک، از مدال های ما در اینچئون چیست؟

دوست ندارم در مورد وضعیت تیم ایران قضاوت یا پیش بینی انجام بدهم. تنها ابراز امیدواری می کنم تا تیم های ما در این مسابقات موفق باشند و بتوانند مانند دوره قبلی نتایج خوبی کسب کنند. البته متاسفانه به دلیل مشکلات مالی و دیگر مشکلات چند ماهی را در جریان آماده سازی از دست دادیم اما ان شاءالله ورزشکارانمان بتوانند نتایج خوبی کسب کنند. در بسیاری از رشته ها شانس مدال داریم و می توانیم موفقیت هایمان را تکرار کنیم.

* از استقلال این فصل چقدر رضایت دارید؟

خدا را شکر می کنم که تیم امسال استقلال، تیم خوبی است. آقای نظری جویباری برای بستن تیم زحمات زیادی کشید. در زمان نقل و انتقالات ما مشکلات زیادی داشتیم. حساب باشگاه موجودی زیادی نداشت و آن موجودی نیز بلوکه شده بود. در هر صورت با تلاش و همت آقای جویباری و دیگر همکاران توانستیم بازیکنان مد نظر آقای قلعه نویی را جذب کنیم و تا به اینجا فصل شرایط خوبی داریم. امتیازهای خوبی کسب کرده ایم و هواداران از شرایط تیم راضی هستند.

* معمولا هرکسی به یک باشگاه می رود، یک تابلو با خودش دارد و با آن تابلو خودش را معرفی می کند، تابلوی شما در استقلال چیست؟

من هیچ تابلویی ندارم. من فقط برای کار و خدمت آمده ام و به دنبال این مسائل نبوده و نیستم. امیدوارم روزی که از باشگاه می روم از خود یادگار خوبی به جا گذاشته باشم.