به گزارش مشرق، در این مدت صحبت های زیادی درباره کارت های پایان خدمت به میان آمد و کارت ۲۵ نفر از بازیکنان فوتبال نیز باطل شد. در بین این نفرات نام بختیار رحمانی هم که عضو تیم ملی فوتبال کشورمان است و در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نیز حضور داشت، قرار داشت.

صحبت از این بود کارت معافیت رحمانی به دلیل حضور پدرش در جنگ تحمیلی درست نیست، چراکه پدرش در جبهه ایران نبوده است. این بازیکن با تمام ناراحتی هایی که داشت و در این مدت صحبتی نکرده بود، از ناراحتی هایش گفت و اعلام کرد به زودی مدارکش را ارائه خواهد داد.

بختیار رحمانی درباره وضعیت فعلی اش، باطل شدن کارت پایان خدمتش، وضعیت نظام وظیفه، بازگشتش به فوتبال و دیگر مسائل صحبت کرده است.

گفته می شود می توانی در نیم فصل دوم برای تیم های نظامی از جمله تراکتورسازی و ملوان بازی کنی. درست است؟


من در این مدت هیچ حرفی نزدم و سکوت کردم اما حرف نزدنم دلیل بر این نبود که صحبت هایی که درباره من می شود درست است. از خیلی ها دلگیر هستم و ناراحتم که با اسم من بازی کردند و آبرویم را بردند. نمی دانم این افراد چه مشکلی با من داشتند و تنها از خدا می خواهم که جواب شان را بدهد. آنها گفتند من تخلف کرده ام و همین چند روز پیش هم خبر دادند در اهواز به دادگاه احضار شده ام.

حتی صحبت از دستگیری ات هم بود.

نمی دانم این حرف ها از کجا در می آید اما اصلاً پرونده من ارتباطی با اهواز ندارد. تمام پرونده من در کرمانشاه بوده و به زودی مدارکم را ارائه می کنم. خیلی مسائل بود که شنیدم و تحمل کردم و از اینکه دوباره اعلام کردند من در اهواز به دادگاه احضار شده ام خیلی ناراحت و دلگیرم.

در این مدت در خصوص پدرت و حضورش در جبهه نیز صحبت هایی شد.


بله، گفتند پدر من ایرانی نیست و در عراق به دنیا آمده، اما مدارک پدرم را ارائه خواهم کرد. آنها با آبروی من و خانواده ام بازی کردند. شناسنامه پدرم را نشان خواهم داد که متولد سال ۱۳۱۱ در اسلام آباد است. در این مدت خیلی حاشیه ها را برای من درست کردند. بارها اسم من را آوردند و اسم خیلی ها که تخلف کرده اند به میان نیامد اما بازهم ساکت ماندم تا حفظ آبرو کنم.

شرایط و وضعیت خدمتی ات چگونه است؟ کارت پایان خدمتت که باطل شده.


در این مدت به همه جا رفته ام و پرونده ام تکمیل شده است. از من خواسته اند تا مدارکم را به تهران ببرم. به آنهایی که با آبروی من بازی کردند نشان خواهم داد که مدارکم مشکلی ندارد. دوست نداشتم حرفی بزنم و گفتم شاید خیلی ها از دستم نارحت شوند اما چون در این مدت عده ای، دروغ تحویل جامعه داده اند گفتم برخی حرف ها را بزنم. باز هم نمی خواهم اسمی از کسی بیاورم و آبروی کسی را ببرم. فقط می گویم در این یکی، دو ماهی که به مشکل خوردم و مصدوم شدم کسی از من نپرسید چه مشکلی دارم و حتی از فدراسیون فوتبال هم تماسی با من نداشتند.

البته مربیان سابقت از تو عیادت کردند.

آقایان فرکی و جلالی سراغم را گرفتند اما اصلاً مسائل این چیزها نیست. حسین آقا(فرکی) که به من لطف دارد و در تمام این مدت نیز همیشه احوال من را پرسیده است. او یک روز در میان با من تماس دارد و فقط مربی من نیست، بلکه یک دوست و مرد واقعی است. او مردانگی اش را بارها نشان داده و خیلی های دیگر هستند که حال من را می پرسند. اکنون هم بحثمن گله کردن از کسی نیست، بلکه می خواهم ثابت کنم مدارکم مشکلی نداشته است. باید به آنهایی که حرف بی خودی زدند نشان دهم که مدارکم مشکلی نداشته است. حاضرم بعد از ارائه کردن این مدارک، مدارکم را به فردوسی پور بدهم تا در برنامه اش نشان دهد اما قبل از هر چیز مسئولان نظام وظیفه خواسته اند مدارکم را ببینند.

پس اینکه گفته شد پدرت در جبهه ایران نجنگیده و در جبهه عراق بوده درست نیست.

اصلاً مگر چنین چیزی ممکن است؟! شناسنامه پدرم و تمام مدارک ثبت احوال او وجود دارد. این صحبت ها را هم برای اولین بار فردوسی پور در برنامه اش گفت که بعد هم خیلی ها دنبال این مسئله را گرفتند. من فردوسی پور و برنامه اش را خیلی دوست داشتم و اکنون از دست او ناراحتم. او باید حامی فوتبالیست ها و جوان ها باشد اما در برنامه اش حرفی زد و طوری با آبروی من بازی کرد که خیلی از مردم در خیابان وقتی من را می بینند در این باره از من سؤال می کنند. چنین حرف هایی نباید در برنامه زنده که کلی بیننده دارد زده شود و با آبروی افراد بازی کنند. نمی خواهم همه چیز را بشکافم و بگویم پای چه کسانی وسط است، فقط به زودی مدارکم را ارائه می کنم.

تا حالا از تو مدارک نخواسته بودند که ارائه بدهی؟

زمانی که با تیم ملی در برزیل حضور داشتم خواسته بودند که مدارک بدهم که بعد از بازگشتم دیدم این اتفاقات افتاده و دیگر فرصتی نداشتم. هویت پدرم کاملاً مشخص است، مدارک او وجود دارد، فیش حقوقی اش که در زمان جنگ رزمنده بوده، عکس هایش بین رزمنده های کشور و همه چیز در پرونده وجود دارد که آنها را ارائه خواهم کرد. در پرونده ام یکسری نواقص بود که برطرف شده و تأییدیه تمام آنها را گرفته ام که برای مسئولان نظام وظیفه آنها را می برم.

با این شرایط اگر پرونده ات تأیید نهایی نشود، می توانی برای تیم های نظامی از جمله تراکتورسازی و ملوان بازی کنی؟

بحثاینها نیست. یک سال پیش هم تراکتورسازی از من خواسته بود که به این تیم بروم. اکنون بحثآبرویم در میان است و گفته اند که تخلف کرده ام و با آبروی پدرم بازی کرده اند. حتی اگرم سرم بالای طناب دار برود تا آخر این ماجرا را پیگیری خواهم کرد تا کارت معافیتم را برگردانم. تمام مدارکم برای حوزه کرمانشاه است و این مدارک را جمع آوری کرده ام.

فکر می کنی مشکلت حل شود؟

انشاالله که همین اتفاق رخ دهد. فقط از مسئولان نظام وظیفه خواهش دارم که با دقت مدارکم را بررسی کنند و هر چیزی که لازم است در رسانه ها بگویند تا با آبروی من بیشتر از این بازی نشود. تا به حال از من به این شکل خواسته نشده بود که مدارک بدهم ولی پرونده ام را کامل کرده ام و امیدوارم مشکل حل شود.

پس خودت را برای بازگشت به فوتبال آماده می کنی؟

خداراشکر اکنون اوضاع خوبی دارم و امیدوارم دوباره به فوتبال برگردم. شرایط و اوضاع خوبی هم دارم و یک ماه و نیم از دوران ۶ ماهه درمان رباط صلیبی را پشت سر گذاشتم. در این مدت به فیزیوتراپی می روم و به زودی آماده خواهم شد. البته تمرکز لازم را نداشتم و به دلیل مشکلات کارت پایان خدمت ناراحت بودم.