به گزارش مشرق، کارلوس کی روش پس از جلسه امروز خود با دبیر فدراسیون فوتبال در مورد این جلسه گفت: در جلسه ای که داشتیم در خصوص راهکارهای اردوی پرتغال و برگزاری این اردو صحبت کردیم و در مجموع برنامه های این سفر را بررسی کردیم و قرار است در این اردو دو تا سه بازی دوستانه را برگزار کنیم.

در جلسه امروز به دنبال مسائل سازمانی از جمله مسائل مربوط به ویزا، هتل و کمپ بودیم با این حال در مورد حریفان ما در این اردو صحبتی به میان نیامد. البته مطمئنا با تیم هایی که در لیگ برتر پرتغال هستند بازی می کنیم، ضمن اینکه برخی از این تیم ها در لیگ قهرمانان اروپا نیز حضور دارند.

وی در مورد تساوی تیم امید با قرقیزستان گفت: من فقط توانستم نیمه دوم این بازی را ببینم. مطمئنا نتیجه آن چیزی نبود که توقع داشتیم. این تنها نشان دهنده این است که مسیر طولانی در پیش داریم و کارهای زیادی باید انجام شود. پیام من طبق معمول این است که جهان فوتبال رو به جلو حرکت می کند و رشد زیادی دارد. ما هم باید همین کار را کنیم و سعی کنیم بهترین هماهنگی را انجام دهیم. آنها رو به جلو هستند و ما هم باید رو به جلو باشیم.

کی روش در مورد برنامه های بعد از اردوی پرتغال گفت: طراحی اردوهای ما تمام شده است. آبان ماه برای بازی کره جنوبی در تهران هستیم و در ماه دسامبر که منتهی به جام ملت ها خواهد بود به خاطر شرایط آب و هوایی سعی می کنیم به آفریقای جنوبی برویم. در نتیجه اردوها برای ما مشکل ساز نیست و ففط تطبیق بازی های دوستانه با اردوها مشکل ما است. اگر بخواهیم واقع گرایانه فکر کنیم تنها بازی قطعی شده کره جنوبی است که آن هم کافی نیست.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد اینکه تیم ملی ایران در رده بندی فیفا دوباره تیم اول آسیا شد و این توقع می رود که این اول بودن تا جام ملت های آسیا حفظ شود گفت: مطمئنا همینطور است اگر بخواهیم به این آرزو برسیم باید بهترین سرمایه گذاری اردوها، کمپ ها و بیشترین زحمت و تلاش را بکشیم چرا که این مسائل به راحتی به دست نمی آید. رویا پردازی خیلی راحت است مثل اینکه صبح از خواب بیدار شویم و بگوییم که می خواهیم بهترین ماشین دنیا را سوار شویم آما آیا این توانایی را داریم؟ خیلی از افراد هستند که دوست دارند رویاپردازی کنند بنابراین اگر می خواهیم به موفقیت دست پیدا کنیم باید صبح زودتر از خواب بیدار شویم و بیشترین تلاش را بکنیم و امکانات تمرینی و نوع آن را ارتقاء دهیم تا پیشرفت کرده و به هدفمان برسیم.

وی افزود: یک مسئله را مطمئنم و آن این است که اگر با مسائلی که حائز اهمیت نیستند وقت را از دست دهیم موضوع دستاوردی برای ما نخواهد داشت. صحبت در رسانه ها کافی نیست بلکه باید به آنها عمل کرد.

کی روش در پاسخ به این سوال که آیا منتقدان را به تیم ملی دعوت می کند گفت: از تمام انتقاد ها استقبال می کنم و هیچ مشکلی با این مسائل ندارم. منتقدین حق دارند انتقاد کنند و هر کسی انتقادی داشته باشد از آن ها استقبال می کنم.