به گزارش مشرق،ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال صربستان پس از عدم راهیابی تیمش به مرحله سوم مسابقات والیبال قهرمانی جهان از سمت خود استعفا کرد. فدراسیون والیبال صربستان نیز پس از قبول استعفای او به دنبال بررسی گزینه های مختلف برای جایگزینی کولاکوویچ است.

روزنامه «اسپورتسکی ژورنال» پرتیراژترین روزنامه ورزشی چاپ صربستان در گزارشی گزینه های احتمالی جانشینی سرمربی سابق تیم ملی صربستان را بررسی کرد و نوشت: اولین فردی که برای هدایت تیم ملی صربستان مورد نظر فدراسون قرار دارد، نیکولا گربیچ است. او امسال بازنشسته شد و هدایت تیم پروجای ایتالیا را به عهده گرفت. او یکی از بهترین پاسورهای تمام ادوار تاریخ والیبال است که البته هنوز تجربه ای در مربیگری ندارد. در واقع مسئولان پروجا پس از پیوستن اسلوبودان کواچ، سرمربی سابق تیمشان به تیم ملی ایران، گربیچ را از لیگ روسیه به ایتالیا آوردند و با پیشنهادی خوب او را وادار به بازنشستگی از دنیای بازیگری و قبول هدایت تیمشان کردند. گربیچ برای بازیکنان تیم ملی صربستان یک اسطوره است.

در این بین نام های دیگری هم برای سرمربیگری تیم ملی صربستان مطرح هستند از جمله زوران گاییچ، یوویتسا سوتکوویچ، نیکولا ماتیاشویچ، ژلیکو بولاتویچ، اسلوبودان بوشکان، دژان برجوویچ و البته اسلوبودان کواچ! بیشتر این مربیان در حال حاضر قرارداد دارند و بازگرداندن آنها به صربستان کار ساده ای نیست.

این روزنامه همچنین در کنار مربیان صربی که نام برده، آندره آ آناستازی، سرمربی سرشناس ایتالیایی را نیز گزینه محتملی برای تیم ملی صربستان دانسته است. آناستازی در صحبت هایش اعلام کرده که احترام زیادی برای والیبال صربستان قائل است.

انتقال احتمالی اسلوبودان کواچ به صربستان برای هدایت تیم ملی والیبال کشورش می تواند دومین تراژدی والیبال ایران بعد از انتقال خولیو ولاسکو، سرمربی سابق تیم ملی به آرژانتین باشد. ولاسکو هم در حالی ایران را ترک کرد که تیم ملی در اوج و او نیز با فدراسیون والیبال قرارداد داشت.