به گزارش مشرق، زین الدین زیدان که در دوران بازیگری خود در کنار خروس ها افتخارات فراوانی همچون قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۸ و یورو ۲۰۰۰ را تجربه کرده قصد دارد فرصتی برای تجربه مجدد این افتخارات در کسوت سرمربی داشته باشد.

وی در گفت و گو با نشریه پروونس فرانسه در پاسخ به این سؤال که آیا تمایلی برای قبول هدایت تیم ملی فرانسه دارد(سمتی که اکنون بر عهده هم تیمی پیشین او دیدیه دشان است) اظهار داشت: من آدم جاه طلبی هستم. در حال حاضر سرمربی تیم رئال مادرید کاستیا هستم اما اگر کسی از من بخواهد که سرمربی تیم ملی فرانسه شوم، آن را قبول می کنم. چرا که نه؟

زیدان افزود: در حال حاضر اجازه ندارم حرفی در این خصوص که می توانم مربی یک تیم دیگر باشم بزنم چون اکنون در قبال یک تیم مسئولم اما این احتمال وجود دارد که هدایت تیم دیگری را برعهده بگیرد.

وی فصل گذشته کادر فنی رئال مادرید، جایی که در آن به عنوان دستیار کارلو آنچلوتی ایفای نقش می کرد را ترک کرد تا این فصل برای اولین بار به طور مستقل مربیگری را تجربه کند هرچند عملکرد او تا این لحظه از فصل تعریفی نداشته و مردانش در جدول بیست تیمی گروه دوم از لیگ دسته سوم فوتبال اسپانیا هجدهم هستند.