به گزارش مشرق، ضیاء عربشاهی در خصوص تحولات رخ داده در باشگاه پرسپولیس، گفت: به نظر من رفتار خوبی با علی دایی نشد و بهتر بود هیأت مدیره طی جلسه ای با او حکم برکناری اش را می دادند و من این رفتار را قبول ندارم چرا که دایی سال ها برای فوتبال ایران زحمت کشیده و به نظرم او فوتبال ایران را به جهان معرفی کرد.

وی ادامه داد: وقتی تیمی نتیجه نمی گیرد تغییر و تحول در آن اجتناب ناپذیر است به خصوص تیم بزرگی مثل پرسپولیس که بیش از ۳۰ میلیون هوادار دارد. خود من زمانی که در پرسپولیس بازی می کردم همیشه یا اول بودیم و یا دوم و یا حتی مقام سومی هم هواداران را راضی نمی کرد اما دایی نتوانست کارایی لازم را در تیم امسال داشته باشد و به نظرم این تغییر و تحول لازم بود.

عربشاهی اظهار داشت: حمید درخشان هم در اولین بازی که سرمربی بود نشان داد که فوتبال هجومی را می خواهد و تغییر و تحولاتی را در نحوه بازیکنان دیدیم به طوری که در بیشتر دقایق بازی بازیکنان پرسپولیس در ۱۸ قدم نفت مسجدسلیمان بودند. البته فکر می کنم مشکل پرسپولیس کامل نبودن شرایط بدنی بازیکنان این تیم بود و البته دیدیم بازیکنی مثل نوری که جزو سه پاسور برتر فوتبال ماست از نظر شرایط روحی پایین بود و مربیان قبلی نتوانستند از او درست استفاده کنند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص اظهارات محمد دایی که گفته بود بعضی از منتقدان علی دایی «کفترباز» هستند، ادامه داد: من متأسف هستم که این صحبت ها را می شنوم. من ۱۴ سال، فنونی زاده ۶ سال، رحیم یوسفی ۶ سال، بهروز سلطانی و… همگی در پرسپولیس حضور داشتیم و اگر حرفی می زنیم به خاطر عشق ما به این تیم است و نباید از حرف مان ناراحت بشوند. نباید منتقد را کوبید. من حتی به فنونی زاده هم گفتم که تو بازیکن بزرگی بودی و نباید با منافی «کل کل» کنی. به نظرم دایی نباید می گذاشت کادر فنی اش علیه پیشکسوتان حرف بزنند و این موضوع به سرمربی تیم برمی گردد که آنها به خودشان اجازه می دهند به پیشکسوتان و اسطوره های این تیم توهین کنند.

عربشاهی افزود: ما عاشق پرسپولیس هستیم اما محمد دایی کجای فوتبال است؟! او چه محلی از اعراب در فوتبال دارد که علیه پیشکسوتان اینطور حرف می زند؟! قلیچ سه دندانش را برای پرسپولیس داده اما محمد دایی تو آن زمان کجا بودی که الان حرف می زنی؟! ما پیشکسوتان در دل مردم هستیم و اجازه نمی دهیم امثال محمد دایی به اسطوره های باشگاه بی احترامی کنند. محمد دایی! برادر تو دو سال در پرسپولیس بازی کرده اما ما به او هم احترام می گذاریم.

وی خاطرنشان کرد: محمد دایی باید از پیشکسوتان عذرخواهی کند. او به چه حقی علیه مایلی کهن صحبت می کند؟! محمد دایی باید، باید، باید از پیشکسوتان عذرخواهی کند. قرار نیست اگر ۲۰۰ نفر فردی را تشویق می کنند که ما می دانیم آن تشویق ها از کجاست اینگونه علیه پیشکسوتان موضع بگیرند. اگر ما از نظر مالی در سطح متوسط هستیم و شما بالا قرار دارید حق توهین ندارید. محمد دایی یا جواد منافی آیا می توانند در تیم نونهالان یا نوجوانان پرسپولیس کار کنند؟ حمید جاسمیان، همایون بهزادی و جعفر کاشانی بزرگان ما هستند که ما وقتی آنها را می بینیم شانه هایشان را می بوسیم اما متأسفانه این آقایان به طور دیگری رفتار می کنند و شأن پیشکسوتان را حفظ نمی کنند.

عربشاهی تصریح کرد: اگر خدا مال یا عزتی می دهد می تواند آن را هم یک شبه بگیرد و نباید به چیزی بنازیم که ماندگار نیست. من افتخار بازی کردن در کار شاهرخ بیانی، اصغر حاجیلو، حمید درخشان، مهدی ابطحی، مجید نامجومطلق و… را در کارنامه ام دارم اما همیشه احترام پیشکسوتم را حفظ می کنم اما محمد دایی کجای فوتبال است؟ او باید از پیشکسوتان عذرخواهی کند و علی دایی هم باید نقشش را در این راه نشان دهد چرا که با این کار خودش را بزرگ خواهد کرد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد انتقادات علی کریمی از محمد دایی مبنی بر توهین به پیشکسوتان، گفت: از علی کریمی تشکر می کنم چرا که او با این صحبت ها نشان داد که چه شخصیت بالایی دارد. کریمی با اینکه از علی دایی بیشتر در پرسپولیس بازی کرده اما می گوید در مقابل پیشکسوتان پرسپولیس من پرسپولیسی نیستم و با این حرف ها نشان داد که چه روح بزرگ و شخصیت بالایی دارد. محمد دایی هم باید هر چه سریعتر از پیشکسوتان عذرخواهی کند و ما به او اجازه بی احترامی نمی دهیم.