به گزارش مشرق، حمید درخشان بالاخره بعد از حرف و حدیثهای فراوان روز گذشته قراردادش را با پرسپولیس ثبت کرد و به صورت رسمی هدایت این تیم را تا پایان فصل برعهده گرفت. با وجود اینکه گفته می شود قرار داد درخشان با پرسپولیس سفید امضا شده با این حال او خودش این مساله را تکذیب می کند. او گفت مبلغ قراردادش خیلی کمتر از مربیان قبلی پرسپولیس است و برایش کمک به پرسپولیس مهم تر از مسائل مالی است.

سرانجام قراردادتان را با پرسپولیس امضا کردید.


از روز اول هم قرارداد و اینطور چیز ها برایم مهم نبود. من آمده ام تا به تیمم محبوبم کمک کنم و در این راه هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم. هواداران این را بدانند که به چیزی به جز کمک کردن فکر نمی کنم و حالا اینکه قرارداد داشته باشم یا نه خیلی برای من مهم نیست.

ولی قبول دارید که این قرارداد می تواند باعثامینت شغلی شما بشود و از این به بعد با آرامش بیشتری کار می کنید؟

با قراردادی که امضا کردم، به ثبات کاری رسیدم. در این چند روزی که به پرسپولیس آمدم مدام درگیر مشکلات تیم بودم. در هنگام ورود که اصلا آرامش نداشتم و اوضاع برای من اصلا خوب پیش نرفت. روز اول که آمدم آن اتفاق ها در ورزشگاه درفشی فر برای من پیش آمد. شرایطی که کار را برای هر کسی سخت می کند نه فقط من. در بازی اول هم جو استادیوم خیلی ملتهب بود. از روز اول آرامش زیادی نداشتم و این مساله واقعا من را اذیت کرد. حالا امیدوارم با قراردادی که امضا شده، بتوانم با آرامش بیشتری به کارم ادامه دهم. شک نکنید پرسپولس فقط در شرایطی می تواند موفق باشد که آرامش کار کند. حاشیه ها تیم را نابود می کند.

رسانه ها در مورد نوع قرارداد شما گمانه زنی های زیادی انجام داده اند. اینکه می گویند قراردادتان را سفید امضا کرده اید درست است؟

شاید خیلی از مربیان بگویند ما قراردادمان را سفید امضا کرده ایم ولی این را باید بگویم که قرارداد من سفید نیست. من مربی حرفه ای هستم و با باشگاه یک قرارداد حرفه ای امضا کرده ام. این تنها چیزی است که می توانم بگویم. من بازهم می گویم که برای من کمک به پرسپولیس مهم تر از این حرف ها است ولی دلیلی ندارد که قرارداد سفید امضا کنم. همیشه کارم را در چارچوب حرفه ای پیش برده ام و در پرسپولیس هم سعی کردم اصولم را رعایت کنم. من مربی هستم و از مربیگری زندگی ام را می گذرانم. کسی هم در باشگاه از من درخواست نکرد که قرارداد سفید امضا کنم. پس فکر نمی کنم بحثهایی که در مورد من مطرح می شود درست باشد.

اینکه می گویند رقم قرارداد شما خیلی از قرارداد علی دایی پایین تر است را تایید می کنید؟


بله همینطور است. البته شاید حرفه ای نباشد که من در مورد قرارداد بقیه صحبت کنم ولی چیزی که واضح این است که مبلغ قرارداد من به شدت از علی دایی پایین تر است. من برای کمک به پرسپولیس آمدم و خدا می داند که یک لحظه هم به مسائل مالی فکر نکردم. تنها هدف من این است که پرسپولیس را از این شرایط خارج کنم. اگر بتوانم این کار را کنم حس می کنم کارم را دراین تیم انجام داده ام. اینکه الان در تیم محبوبم که سال ها در آن زحمت کشیده ام سرمربیگری می کنم برای من میلیارد ها می ارزد و اینکه حالا چه پولی گرفته ام خیلی برای من مهم نیست. دوست دارم همه به ما کمک کنند تا بتوانیم پرسپولیس را درست کنیم.

با این حساب شاید خیلی ها بگویند ارزش حمید درخشان نسبت به دایی پایین تر است که با این تیم قرارداد پایین امضا کرده است.

خودم هم به این مساله فکر کرده ام ولی حرف دیگران برای من اصلا مهم نیست. مهم این است که من خودم می دانم فقط برای کمک به این تیم آمدم. بازهم می گویم من می خواهم نام خوبی از خودم در پرسپولیس به جای بگذارم. اگر بتوانم پرسپولیس را به روزهای خوبش برگدانم، کارم را در پرسپولیس انجام داده ام. حالا چقدر مهم است که از پرسپولیس چقدر پول گرفته باشم؟

بعد از بازی با نفت مسجد سلیمان نسبت به شرایط بدنی بازیکنان گله داشتید و اعتقاد داشتید پرسپولیس از نظر بدنی عقب است. از روزی که به پرسپولیس آمده اید تا حالا چقدر شرایط بازیکنان بهتر شده است؟

به نظر من از روز اول شرایط خیلی بهتر شده است. در این مدت که من پرسپولیس آمدم سعی کردم از نظر روحی و روانی روی بچه ها کار کنم و انگیزه آن ها را در تمرینات بالا ببرم. در این چند روز بازیکنان واقعا در تمرینات عملکرد خوبی داشته اند و من به داشتن این بازیکنان افتخار می کنم. بازیکنان هم قسم شده اند که نتایج بد گذشته را جبران کنند و من ایمان دارم که این بازیکنان می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

بعد از بازی با نفت مسجد سلیمان خیلی ها به این تیم انگ کم کاری زدند. شما این مساله را قبول دارید؟

به هیچ عنوان. همه بازیکنان عالی کار کردند و این حرف ها درست نیست. به عنوان مثال محمدنوری در آن بازی هرچه توان داشت در بازی گذاشت و این وصله ها به بازیکنان نمی چسبد. تیم خوبی داریم و فقط به کمی زمان نیاز داریم که بتوانیم برنامه های خود را در تیم پیاده کنیم..

فکر می کنید هواداران به شما زمان می دهند که نتایج بد گذشته را جبران کنید؟


من از آن ها می خواهم به پرسپولیس زمان بدهند نه من. من باشم یا نباشم اتفاق مهمی نیست. مهم این است که پرسپولیس بتواند به روزهای خوبش برگردد. مطمئن هستم طرفداران واقعی پرسپولیس شرایط را درک می کنند و از آن ها می خواهم که پشت تیم باشند تا ما هم و با آرامش بتوانیم تیم را درست کنیم. این پرسپولیس نیاز به حمایت دارد تا شرایطش درست شود. اگر تیم آرامش داشت باشد می توانیم شرایط تیم را درست کنیم و در غیر این صورت کار سخت می شود.

شما چند بار گفته اید که می خواهید تیم را تقویت کنید. بازیکنی را هم زیر نظر گرفته اید؟

آنقدر این چند روز درگیر مسائل تیم بودم که اصلا وقت این کار را پیدا نکردم. نه فیلمی دیده ام و نه تحقیقی کرده ام. تا نیم فصل با همین تیم ادامه می دهیم و بعد از آن به فکر جذب بازیکن می افتیم. بازیکنان فعلی ما بازیکنان خوبی هستند و می توانیم تا نیم فصل روی همین بازیکنان حساب کنیم.

چرا الان بازیکن نمی گیرید تا شرایط تیم بهتر شود؟

الان بازیکنان خوب همه تیم دارند چون لیگ تمام کشور ها شروع شده و فکر نمی کنم بتوانیم بازیکن با کیفیتی را به پرسپولیس بیاوریم. ولی در نیم فصل تلاش می کنیم بازیکن با کیفیتی را جذب کنیم تا به درد پرسپولیس بخورد.

فکر می کنید بازیکنانی که در لیگ های اروپایی بازی می کنند حاضر می شوند به پرسپولیس بیایند؟

چرا نباید حاضر شوند در پرسپولیس بازی کنند؟ به هر بازیکنی پول بدهی حاضر می شود به پرسپولیس بیاید. مگر همین اومانیا با پرسپولیس قرارداد امضا نمی کند؟ او در تیم ملی کاستاریکا بازیکن موفقی بود و حالا هم به خاطر پیشنهاد مالی خوب با پرسپولیس قرارداد امضا کرد. پس مطمئن باشید ما می توانیم بازیکنان با کیفیت خارجی جذب کنیم و در نیم فصل دوم شرایطمان را بهتر کنیم.

شرایط شما در بازی با راه آهن بهتر از بازی با نفت مسجدسلیمان می شود؟

از من نباید انتظار داشت در بازی با راه آهن معجزه کنم. من از یکشنبه تیم را تحویل گرفته ام و این زمان کمی است که بتوانم اهداف تاکتیکی ام را پرسپولیس پیاده کنم. کمی زمان نیاز داریم تا به شرایط ایده آل برسیم. تا قبل از بازی با نفت مسجد سلیمان که فقط ۲۰ دقیقه تیم را تمرین داده بودم. بعد از آن هم روز شنبه ریکاوری بود و از روز یکشنبه تیم را تمرین داده ام. باید هواداران به من زمان بدهند.

برای موفق کردن پرسپولیس چقدر زمان می خواهید؟

من حداقل ۴ تا ۵ هفته زمان نیاز دارم که بتوانم پرسپولیسی که دوست دارم را درست کنم. شک نکنید این زمان بگذرد پرسپولیس متفاوتی را می بینید.

مدیران قول حمایت مالی داده اند؟

به من نباید قولی بدهند. آن ها باید برای آرامش خودشان و نتیجه گرفتن تیم حمایت مالی کنند تا بتوانیم در نیم فصل دوم بازیکنان مورد نیازمان را بخریم.