به گزارش مشرق، مهدی تاج در مورد سفرش به مالزی و حضور در جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: یکشنبه آینده راهی مالزی می شوم تا در جلسه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تعیین سهمیه های فوتبال کشورها شرکت کنم. قرار است روز دوشنبه تعداد سهمیه های ایران برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود.

وی در مورد اینکه پیش بینی می کند تعداد سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا چگونه شود، گفت: پیش بینی من این است که تعداد سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان اسیا کاهش پیدا نکند هرچند که نتایج باشگاه های ایرانی در این مسابقات خوب نبود با این حال تصور می کنم ما همچنان ۳.۵ سهمیه در آسیا داشته باشیم. البته تصور می کنم جایگاه لیگ مان در آسیا یک پله نزول کند و از لیگ دوم آسیا به رتبه سوم برسیم و سومین لیگ برتر آسیا را داشته باشیم.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به پیش بینی اش در مورد جایگاه سایر کشورها در آسیا عنوان کرد: فکر می کنم ژاپن هم مثل ما یک پله سقوط کرده و به رده دوم نزول پیدا کند. تصورم این است که کره جنوبی یا عربستان به عنوان لیگ برتر آسیا انتخاب شوند اما لیگ برتر ما به رده چهارم نمی رسد و ما در آسیا چهارم نخواهیم شد.

رئیس سازمان لیگ در خصوص هزینه های۴۰میلیاردی باشگاه استقلال در فصل گذشته عنوان کرد: باشگاه استقلال در مورد سقف بودجه خود به سازمان لیگ توضیحاتی داده است اما ابهاماتی در این پاسخ ها وجود دارد که ما در مورد این ابهامات از باشگاه استقلال سؤال کرده ایم و همچنان منتظر پاسخ آنها هستیم.

وی با اشاره به عملکرد فتح الله زاده در باشگاه استقلال گفت: فتح الله زاده یکی از مدیران بسیار خوب فوتبال است که از وجود ایشان کمال استفاده را کردیم و رقم ۴۰میلیاردی که در رسانه های عنوان شده مربوط به دوران فتح الله زاده نیست. طبق نظر باشگاه استقلال و خود فتح الله زاده فصل گذشته استقلال ۲۵ میلیارد تومان هزینه کرده است، البته دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بدهی هایی دارند که مربوط به دوره های گذشته است که فقط مربوط به یک شخص نیست. من به عنوان رئیس سازمان لیگ هیچ وقت در مورد اشخاص صحبت نکرده و نمی کنم که در مورد جایگاه و تشکیلات باشگاه ها صحبت می کنم. میزان بدهی های ۱۰۰میلیاردی پرسپولیس هم مربوط به دوره های مختلف مدیریتی است نه یک شخص خاص.

وی افزود: حساسیت سازمان لیگ بر روی بودجه های این فصل لیگ برتر این است که بودجه های باشگاه به گونه ای اعلام شود که وقتی آنها را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام می کنیم هماهنگی های لازم وجود داشته باشد.