به گزارش مشرق، رابطه سرآلکس فرگوسن و وین رونی دو فصل پیش به مشکل خورد. موضوعی که حتی منجر به خداحافظی وین رونی از هم تیمی هایش و درگرفتن شایعه هایی درباره پیوستنش چلسی شد. جدایی فرگوسن و آمدن مویس باعثشد تا رونی در منچستر باقی بماند. کاپیتان تیم ملی انگلیس پس از مدت ها با سرمربی سابق خود آشتی کرد و به تمجید از او پرداخت.

وین رونی در دهمین سالگرد حضورش در جمع شیاطین سرخ در گفت وگو با شبکه این باشگاه با تمجید از سرآلکس فرگوسن گفت: فرگوسن شخصیت بسیار مهمی برای باشگاه است. از او تشکر می کنم که به من اعتماد کرد و زمانی که سن و سالی نداشتم من را به منچستر یونایتد آورد. فرگوسن یک انسان و یک مربی فوق العاده است. او کمک های زیادی به من کرد تا بتوانم پیشرفت کنم. باید خیلی از او تشکر کنم؛ چرا که نقش مهمی در پیشرفت من داشت.

وین رونی درباره پیوستنش به منچستر یونایتد گفت: خیلی نگران بودم. پیوستن به تیم بزرگ منچستریونایتد برای من که آن زمان سن و سالی نداشتم، سخت بود. روز اولی که به منچستریونایتد آمدم، سرآلکس فرگوسن را دیدم و او من را سوار ماشینش کرد و رفتار خیلی خوبی با من داشت که باعثشد نگرانی من کاهش یابد. من در شهر لیورپول به دنیا آمدم و وقتی به خانواده ام گفتم که قصد پیوستن به منچستریونایتد را دارم، خیلی تعجب کردند ولی هیچوقت از پیوستن به منچستریونایتد و ترک اورتون پشیمان نیستم. فوتبال همین است. خانواده ام در لیورپول ماندند و من به خاطر فوتبال به منچستر رفتم.

مهاجم شیاطین سرخ ادامه داد: فکر می کنم بتوانم ۵ سال دیگر در منچستریونایتد بمانم و سپس جشن ۱۵ سالگی حضورم در این تیم را بگیریم.

رونی درباره فان خال در فصل اول حضورش در اولدترافورد گفت: همه تلاش می کنند تا توانایی های خود را به سرمربی جدید اثبات کنند. الان هدایت منچستر یونایتد را لوئیس فان خال بر عهده دارد و توانستیم بازیکنان خوبی را جذب کنیم. تمام بازیکنان در تلاش هستند که جایگاهی برای خود در ترکیب اصلی پیدا و خود را به سرمربی جدید دیکته کنند. من هم از این قاعده مستثنی نیستم. تمام تلاش خود را در تمرینات به کار خواهم گرفت. طبیعی است که سرمربی جدید افکار جدیدی با خود می آورد. تلاش می کنم تا در تمرینات بهترین باشم. به سخنان فان خال به خوبی گوش خواهم داد و تلاش می کنم بازیکنی باشم که او می خواهد.