به گزارش مشرق،مهدی توتونچی تهیه کننده برنامه " آسیا۲۰۱۴ " اظهار کرد: در ویژه برنامه آسیا ۲۰۱۴ که از روز جمعه ۲۸ شهریورماه لغایت ۱۲ مهرماه، از ساعت ۸ صبح به روی آنتن می رود تمامی مسابقات کاروان اعزامی کشورمان و تیم های حاضر در این رقابت ها در همه رشته ها پخش می شود.

وی در خصوص رویکرد و هدف این برنامه توضیح داد: هدف ما در این برنامه حمایت هوشمندانه و منطقی از کاروان اعزامی به هفدهمین دوره بازی های آسیایی است و باید توجه داشت این برنامه صرفا به پخش زنده بازی های آسیایی اکتفا نمی کند بلکه تهیه گزارش و کارشناسی بازی ها در کنار اطلاع رسانی در سطح گسترده از دیگر رویکردهای آسیا۲۰۱۴ است.

تهیه کننده برنامه آسیا۲۰۱۴ ادامه داد: در این برنامه پس از تمام شدن بازی هر یک ملی پوشان با دعوت از یک کارشناس و قهرمان آن رشته در سنوات گذشته عملکرد ملی پوش کشورمان را از دوزاویه کارشناسی و فنی بررسی می کنیم.

توتونچی از پخش پلی بک های افتخار آفرینان گذشته نیز خبرداد و خاطرنشان کرد: در میان برنامه علاوه بر استفاده از نظر کارشناسان کلیپ های متعدد و متنوعی نیز از افتخارات کشورمان در دوره های گذشته بازی های آسیایی تهیه و پخش خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اعزام نمایندگانی از شبکه ورزش سیما برای پوشش بهتر این رقابت ها ما نیز در برنامه آسیا۲۰۱۴ با برقرار کردن ارتباط تلفنی و یا ارتباط با استودیو شبکه ورزش سیما در محل برگزاری رقابت ها و همچنین ارتباط با هریک از ورزشکاران مخاطبان شبکه ورزش سیما را از آخرین تغییر و تحولات و نتایج به دست امده توسط کاروان اعزامی به این رقابت ها مطلع می سازیم.

تهیه کننده آسیا۲۰۱۴ در پایان یادآور شد: برای اطلاع رسانی بهتر و دقیقتر از نتایج رقابت ها با هماهنگیهای صورت گرفته میان شبکه ورزش سیما و فدراسیون های مختلف ورزشی و همچنین کمیته ملی المپیک آخرین اتفاقات و اخبار به روز و لحظه ای بازی هایی آسیایی توسط نمایندگان فدراسیون ها نیز به شبکه ورزش سیما اعلام می شود.

گفتنی است؛ مهدی توتونچی پیش از این تهیه کنندگی برنامه جام۲۰ را با توجه به حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برعهده داشت که از این برنامه در مراسم تقدیر از برنامه های برتر جام جهانی تقدیر شد.