به گزارش مشرق،مرضیه پرورش نیا ملی پوش تیم تیراندازی نوجوانان که کم سن ترین ورزشکار کاروان ورزشی ایران در این دوره از رقابت ها نیز به شمار می رود، در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص حضورش در کاروان ایران، اظهارکرد: تمامی تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه خواهم کرد. این فرصت بسیار خوبی است چرا که ورزشکاران هم سن من کمتر در تیم ملی برای این مسابقات قرار می گیرند، بنابراین تمامی تلاش و تمرکز خود را برای استفاده از این فرصت و فضایی که به دست آوردم خواهم کرد.

وی افزود: سال گذشته در رقابت های نوجوان آسیا موفق به کسب مدال نقره شدم، اما شرایط بازی های آسیایی کاملا متفاوت است و باید تلاش صد چندان داشت، البته در طی این مدت با شرکت در مسابقات مختلف و اردوهایی که داشته ام به آمادگی خوبی دست یافتم. پیش بینی در چنین سطحی کاری غیر منطقی است، اما برای تیراندازی مثل من تنها می توان امیدوار بود. امیدواری و تلاشی که در پی این امید حاصل می شود می تواند در کسب نتیجه و تمرکز بهتر برای حضور در مسابقه کمک زیادی کند.

پرورش نیا در واکنش به این موضوع که در صورت کسب مدال با توجه به شرایط سنی در تاریخ ورزش ایران و بانوان جاودانه و شگفتی ساز خواهد شد، گفت: نمی خواهم به این مسئله در این شرایط فکر کنم چرا که ذهن و تمرکزم را به حاشیه خواهد برد، در درجه اول تمرکزم را بر روی رقابت با حریفان سختی که دارم می گذارم بعد از آن در صورتی که به موفقیت برسم بسیار خوشحال خواهم شد که در موفقیت کشورم سهمی داشته ام. تلاش مضاعفی خواهم کرد تا جایگاهی که به دست آورده ام را حفظ کرده و ارتقاء دهم.