به گزارش مشرق، سایت کنفدراسیون فوتبال صبح امروز در گزارشی با تیتر " کارلوس کی روش قرارداد چهار ساله جدیدی با ایران امضا کرد " به وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و از تمدید قرارداد سرمربی پرتغالی با فوتبال ایران خبر داد.

در این گزارش آمده است: " کارلوس کی روش سرانجام به هفته ها عدم قطعیت بین او و فدراسیون فوتبال و تردیدهای موجود پایان داد و سه شنبه عصر قرارداد جدیدی را با فدراسیون فوتبال امضا کرد. درحال حاضر انتظار می رود این مربی هدایت تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا که ماه ژانویه برگزار می شود را برعهده داشته باشد. "

در ادامه این مطلب به نخستین اظهار نظر کارلوس کی روش پس از تمدید قرارداد جدید با فدراسیون فوتبال ایران هم اشاره شده است: " هدف نخست مان کسب مدال در جام ملت های آسیا است، پس باید به سختی کار کنیم. همانطور که می ‎دانید من از فردی نیستم که تنها وعده بدهم و باید با تلاش بسیار و کار سخت بتوانیم به اهداف مان دست یابیم. "

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: " هدف دوم مان بسیار روشن و آسان است، ما می خواهیم جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را بدست آورد.

کارلوس کی روش سرمربی ۶۰ ساله که به همراه ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ صعود کرد، در گروه F آن رقابتها ابتدا به نتیجه صفر بر صفر مقابل نیجریه رسید، سپس برابر آرژانتین با گل دقایق پایانی شکست خورد و در بازی سوم برابر بوسنی با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه C جام ملت های آسیا با تیم های امارات، بحرین و قطر هم گروه است که در نخستین بازی خود در آن رقابتها، روز ۱۱ ژانویه در ورزشگاه ملبورن مقابل بحرین به میدان می رود.