به گزارش مشرق، بهروز رهبری فرد در خصوص برکناری علی دایی از سرمربیگری پرسپولیس و حضور حمید درخشان در این تیم گفت: در مورد آمدن درخشان نظری ندارم، اما تیمی که نتیجه نمی گیرد باید در آن تغییر و تحول ایجاد کرد. اگر می شد ۱۰ بازیکن را جابه جا کرد نیازی به تغییر سرمربی نبود اما وقتی قانون اجازه این کار را نمی دهد راهکار این است که کادر فنی عوض شود. پرسپولیس در ۷ هفته ابتدایی لیگ بد نتیجه گرفت و طبیعی است این تغییرات انجام شود.

وی ادامه داد: اگر من صحبتی انجام می دهم به عنوان هوادار این تیم است نه پیشکسوت. ما باید یاد بگیریم در پرسپولیس از سرمایه خودمان استفاده کنیم و بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس هم پیشکسوتان هستند. شما ببینید افشین پیروانی، یک دوره در پرسپولیس سرمربی بود، ولی نتوانست نتیجه بگیرد اما اگر تجربه پیدا کند گزینه خوبی برای سرمربیگری پرسپولیس است. نیمکت پرسپولیس جای امثال پیوس، درخشان، مایلی کهن و… است نه بهزاد غلامپور، محمد دایی و رضا فروزانی.

بازیکن پیشین پرسپولیس درباره انتقادهایی که به نوع برکناری علی دایی می شود، خاطرنشان کرد: کدام کار فوتبال ما حساب و کتاب دارد که این کار داشته باشد؟ وقتی فوتبال مان بی دروپیکر است نباید انتظاری دیگر داشت. کدام پیشکسوت پرسپولیس «قشنگ» خداحافظی کرده که دایی «زشت» خداحافظی کرده باشد؟ مگر برای کریمی و مهدوی کیا چه کار کرده ایم که برای دایی انجام دهیم؟ ممکن است همین اتفاق برای درخشان هم رخ بدهد که این از زشتی های فوتبال ماست.

رهبری فرد اظهار داشت: مگر برای رویانیان، در کشورمان شغل دیگری وجود نداشت که مدیرعامل پرسپولیس شد؟ مگر در فوتبال ما مدیران ورزشی سابقه دار حضور ندارند که امثال رویانیان و غیرفوتبالی ها باید به فوتبال بیایند؟

وی درباره برکناری علیرضا رحیمی از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: چرا وقتی تیم نتیجه نمی گیرد، رحیمی از کادرفنی حمایت می کند؟ اگر نتایج خوب باشد مدیرعامل مثل شیر پشت سرمربی می ایستد اما وقتی نتایج خوب نیست دلیل حمایت را نمی دانم.

رهبری فرد در واکنش به اعتراض هواداران علی دایی به برکناری او گفت: هواداران پرسپولیس آن تعدادی نیستند که به درفشی فر می آیند و دایی را تشویق می کنند. شما از کل پرسپولیسی های ایران سوال کنید که آیا از نتایج راضی بودند یا خیر؟ آنهایی که در این وضعیت دایی را تشویق می کنند پرسپولیسی نیستند بلکه افرادی هستند که فعلا صرف شان در این است که دایی را تشویق کنند. مگر تیم در صدر جدول بوده یا قهرمان لیگ شده که بعد از برکناری دایی اعتراض می کنند؟ من سال ها این گونه مسائل را در ورزشگاه کارگران دیده ام. اگر ادعای مان می شود که پرسپولیسی هستیم باید از پرسپولیس حمایت کنیم نه شخص خاص، در ضمن اگر اعتراضی هم وجود دارد باید به هیئت مدیره برسد نه سرمربی.

وی ادامه داد: با داد و بیداد کردن و تصمیمات احساسی نمی شود کار را پیش برد. ما نباید گول احساس آن چند نفری را بخوریم که به درفشی فر می آیند و دایی را تشویق می کنند.

بازیکن پیشین پرسپولیس در پاسخ به این سوال که با توجه به حضور حمید درخشان در راس کادرفنی پرسپولیس آیا امکان دارد به کادرفنی این تیم اضافه شود یا نه، خاطرنشان کرد: صحبتی با من نشده و اگر من هم تصمیم داشتم در پرسپولیس پست بگیرم از آقایان تعریف می کردم چون این طور راحت تر، مربی یا آنالیزور می شدم اما من اهل این نیستم که بی جهت از کسی تعریف کنم. تا به حال هیچ کدام از اعضای هیئت مدیره را ندیدم اما عقل حکم می کند که پیشکسوتان پرسپولیس روی نیمکت این تیم بنشیند.

رهبری فرد ادامه داد: از طرف باشگاه پرسپولیس با من تماسی نگرفتند اما اگر این کار را بکنند هیچ وقت نمی گویم باید فکر کنم چون داشتن هر پستی در پرسپولیس باعثافتخار است. مسلما اگر به من پیشنهاد شود با سر قبول می کنم حتی اگر بگویند یک سال کنار زمین بایستم و برای این تیم دعا کنم. من ۱۴ سال در پرسپولیس بازی کردم که ۱۲ سال آن با قرارداد سفیدامضا بوده، هیچ وقت هم برای دریافت پولم اتوبوس تیم را نگه نداشتم و اعتصاب هم نکردم.

وی در مورد اینکه آیا انتقاد کردنش از علی دایی ذهنیت هواداران را نسبت به او منفی نمی کند، گفت: من نمی خواهم کسی را برنجانم بلکه می خواهم به پرسپولیس کمک کنم. اگر دایی ۴ پیشکسوت را دور خود جمع و با آنها مشورت می کرد این اتفاقات رخ نمی داد اما این کار را انجام نداد. هوادار پرسپولیس هم می خواهد تیم نتیجه بگیرد، نه اینکه ببیند چه کسی سرمربی است. شاید خیلی از هواداران نوجوان من و امثال من یادشان نمی آید اما نمی شود تاریخ را فراموش کرد. ما نباید اجازه بدهیم امثال محمد دایی روی نیمکت پرسپولیس بنشینند.

وی در واکنش به صحبت های محمد دایی که گفته بود برخی ها «پسکسوت» پرسپولیس هستند، عنوان کرد: وقتی کسی چنین ذهنیتی دارد من چرا باید از او حمایت کنم؟ فقط این را می گویم اگر پرسپولیس نبود، این آقا باید در خانه خود بازی می کرد و اگر به تهران نمی آمد هیچ وقت نمی دانست فوتبال یعنی چه؟ حالا چطور باید از این آدم حمایت کرد؟

رهبری فرد تصریح کرد: بهزاد غلامپور دوست خوب من و انسانی شریف است اما او سال ها در استقلال بازی کرده و وقتی ما را شکست می دادند، خوشحالی می کرد. حالا چطور مربی دروازه بان های پرسپولیس می شود؟ مگر در پرسپولیس قحطی مربی دروازه بان است که یک استقلالی بیاید روی نیمکت بنشیند؟ سوال من از علی دایی این است که چرا هر زمانی که به پرسپولیس آمده یک استقلالی را روی نیمکت نشانده، اینگونه مسائل است که احساسات ما را جریحه دار می کند.

وی در واکنش به این موضوع که هیچ وقت پیشکسوتان پرسپولیس پشت هم نبودند، گفت: این حرف را کاملا قبول دارم. حمید درخشان هر کجا مربیگری می کرد، محمد مومنی استقلالی را با خود می برد، دستیار یحیی گل محمدی، مجتبی حسینی است و محمد مایلی کهن هم فقط با فریادشیران کار می کند، چرا نباید یک پرسپولیسی کنار این افراد باشد؟ چرا باید غلامپور، یحیوی، محمد دایی و فروزانی روی نیمکت پرسپولیس بنشینند؟

بازیکن پیشین پرسپولیس اضافه کرد: علی دایی تیکه کلامی دارد که می گوید «کجای دنیا»؛ حالا من باید بگویم «کجای دنیا» سرمربی وقتی به باشگاهی می رود دستیار با خودش می برد. در همه جا این باشگاه است که برای سرمربی دستیار انتخاب می کند. این لذت بخش است که روی نیمکت پرسپولیس اسطوره های این باشگاه بنشینند یا فروزانی که در آلمان راننده تاکسی بوده است؟ چه وقت دیده اید که امثال قلعه نویی و منصوریان یک پرسپولیسی را به عنوان دستیار انتخاب کنند؟ متاسفانه پیشکسوتان پرسپولیس سالی یک بار دور هم جمع می شوند، قربان صدقه هم می روند و بعد از آن پشت سر هم حرف می زنند. نباید کاری کنیم که یکی مثل محمد دایی بیاید و به کل تاریخ پرسپولیس اهانت کند.

وی در خصوص انتقادهای محمد مولایی از حمید درخشان اظهار داشت: مولایی کجای فوتبال بوده که از درخشان انتقاد می کند که کاپیتان پرسپولیس و تیم ملی بوده؟ تو می دانی درباره چه کسی صحبت می کنی؟ درخشان در دوره ای برای پرسپولیس بازی می کرد که این تیم بهترین نتایج را می گرفت اما تو(مولایی) به خاطر اینکه باز هم دایی به تیمی ببردت و برایت پول بگیرد، این طور صحبت می کنی. اگر دایی به امثال مایلی کهن و پروین بی احترامی نکند، دستیارانش هم به خودشان اجازه نمی دهند علیه پیشکسوتان پرسپولیس صحبت کنند.

رهبری فرد افزود: زمانی که رویانیان مدیرعامل پرسپولیس شد، به او گفتم که هوادار پرسپولیس هواپیما و دانشگاه و نوشابه نمی خواهد بلکه قهرمانی می خواهد. به رویانیان گفتم خدا کند وقتی از پرسپولیس می روی بدهی نداشته باشی اما حالا می بینید که ۶۰ میلیارد تومان بدهی به بار آورده و انتقادهای مان هم درست بود. اگر می خواستم با این صحبت هایم به جایی برسم، وقتی رویانیان ۳ بار به من زنگ زد، دعوتش را قبول می کردم اما به او گفتم کاری به امثال تو ندارم که ملاقاتت کنم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در انتقاد به عملکرد پرسپولیس در بازی با نفت مسجدسلیمان گفت: برای من زشت است که باقری نیا سرمربی نفت مسجدسلیمان بگوید بازی با پرسپولیس راحت ترین بازی ما بود. من نمی توانم باخت پرسپولیس را ببینم و حرفی نزنم. اگر ۱۰ بار با علی پروین به اختلاف خوردم به خاطر همین مسائل بود چون طاقت باخت تیمم را ندارم. حالا بیایم وقتی مقابل نفت مسجدسلیمان مساوی کردیم یا ۳ گل از تراکتور خوردیم تعریف کنم و بگویم به به عجب گل هایی خوردیم؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا با حضور حمید درخشان وضعیت پرسپولیس بهتر می شود یا خیر، خاطرنشان کرد: نمی توانم پیش بینی کنم. شاید وضعیت بهتر شد و شاید هم بدتر، اما یا باید پیشکسوت پرسپولیس روی نیمکت باشد یا یک مربی خارجی خوب مثل استانکو که تیم نتیجه بگیرد، اگر نه همه ما به پرسپولیس آمدیم و رفتیم و هیچ اتفاقی نیفتاد. بزرگتر از پروین نداریم که بعد از آن بازی معروف با فجرسپاسی با آن همه قهرمانی از پرسپولیس رفت. پروین با آن سابقه و قهرمانی دور تیم را خط کشید حالا چرا علی دایی نباید این کار را بکند؟

رهبری فرد در پایان در مورد اینکه گفته می شود پس از برکناری علی دایی بین بازیکنان پرسپولیس دودستگی به وجود آمده، گفت: زمانی که ما برای پرسپولیس بازی می کردیم اصلا فرقی نمی کرد که چه کسی سرمربی است، چون عشق ما این بود که پیراهن تیمی را به تن کردیم که ۲۰ میلیون هوادار دارد. می خواهم بگویم آقای بازیکن! شما بازیکن پرسپولیس هستید نه علی دایی. من قسم می خورم خود دایی هم راضی به این اتفاقات نیست. مهم این نیست که چه کسی سرمربی تیم است، مهم این است که مردم را راضی نگه داریم که ما اگر به خاطر دل خوشی هوادار بازی کنیم، هیچ وقت به این مساله کاری نداریم که چه کسی سرمربی است. ممکن است همین حمید درخشان هم چند هفته دیگر سرمربی پرسپولیس نباشد اما حواس شما باید به تیم باشد نه به شخص خاصی.