به گزارش مشرق،در مراسمی که امروز(سه شنبه) در کمیته ملی المپیک برگزار شد، بانک شهر به عنوان حامی مالی کاروان اعزامی ایران به هفدهمین دوره بازی های آسیایی معرفی شد.

در این مراسم می گوید در ورزش همواره کمبود منابع مالی وجود دارد و به همین دلیل رسانه ها باید نهادهای اقتصادی را به ورود در ورزش تشویق کنند.

شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک در مراسم امضای قرارداد حامی مالی تیم های ملی در بازی های آسیایی و کمیته ملی المپیک گفت: از هیات مدیره بانک شهر بابت کمک به ورزش تشکر می کنم. آنها نمونه ای از یک سازمان اقتصادی هستند که به ورزش فکر می کنند. در دنیا شاهد این هستیم که نهادهای اقتصادی به نهادهای فرهنگی و هنری کمک می کنند اما انگیزه آنها بیشتر بحثمالی است. بانک شهر به دنبال ادای مسئولیت اجتماعی است.

وی افزود: در قرارداد ما با این بانک سقفی را مشخص نکرده ایم و آنها بر حسب نیاز به ما کمک می کنند. این نهایت لطف آنها بود. شما رسانه ها در مدت اخیر از ما خیلی خوب حمایت کرده اید. شما به مردم امید می دهید و من به شخصه از راهنمایی های شما همیشه استقبال کرده ام. از شما عزیزان می خواهم درباره اسپانسر هم از ما حمایت کنید تا سایر نهادهای اقتصادی تشویق به ورود در ورزش شوند. دلیل این امر کمبود منابع مالی است که خودتان می دانید در ورزش وجود دارد.

شهنازی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیست تجربه اسپانسری این بانک مانند بسیاری از اسپانسرها با شکست همراه شود؟ بیان کرد: ما به دنبال این نیستیم که باری سنگین بر دوش اسپانسر بگذاریم. تعامل ما یک تعامل برد – برد است و نکته بعدی هم این که ما به دنبال تهیه یک گزارش از این تعامل هستیم تا آن را به آسیا بفرستیم. تعامل اقتصاد و ورزش از سرفصل های IOC است و ما به آن نزدیک شده ایم.

سید صالحی، مسئول بازاریابی بانک شهر نیز در این مراسم گفت: امیدوارم ورزشکارانمان با غیرت و تلاش همیشگی خود بتوانند پرچم ایران را بار دیگر به اهتزاز در بیاورند. بانک شهر مثل یک شهروند دارای مسئولیت اجتماعی است. امیدواریم این قدمی که برداشته ایم به موفقیت تیم های ملی کمک کند و همکاری ما با ورزش مستدام باشد. ایجاد یک روحیه شاد بین مردم برای ما از همه چیز ارزشمندتر است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این بانک هم در ادامه کارش احتمالا مانند بسیاری دیگری از اسپانسرها کنار کشیده و به همکاری اش ادامه نمی دهد؟ عنوان کرد: ما همواره حامی ورزش بوده ایم و نوع حمایت ما به شکلی پایدار و متفاوت با بسیاری از اسپانسرها بوده است. ما به دنبال تبلیغ صرف نیستیم و ان شاءالله می بینید حمایت ما از ورزش ادامه دارد.

در ادامه فخیمی، یکی دیگر از مسئولین این بانک گفت: ما پیش تر اسپانسر پرسپولیس، استقلال، تیم ملی کشتی و قایقرانی بوده ایم. حمایت از ورزش را رسالتمان می دانیم و به دنبال نوعی بانکداری اجتماعی هستیم. ما می خواهیم کیفیت زندگی مردم را افزایش دهیم و با حمایت از ورزش به این مساله نزدیک تر شویم.