به گزارش مشرق،نلو وینگادا در نشست خبری پس از شکست تیم فوتبال امید ایران برابر ویتنام، ضمن بیان مطلب فوق گفت: اول باید به ویتنام تبریک بگویم زیرا آنها بهتر از ما کار کردند‬ و ‫خیلی بهتر‬ از ایران بودند. همچنین ‫احساس خجالت می کنم نه فقط بخاطر نتیجه بازی بلکه به خاطر عملکرد بد بازیکنانم‬.

وی اضافه کرد: ‫این تیم من نبود‬. ‫۷ نفر از بازیکنان اصلا نکاتی را که به آنها گفتم، گوش نکردند. ‫آنها ثابت کردند اگر من روی نیمکت نبودم حتی نتیجه ای بهتری از زمانی که من روی نیمکت بودم، کسب می کردند. ‬‫یعنی آنها امروز بدون مربی نتیجه بهتری می گرفتند‬

سرمربی تیم فوتبال امید با اشاره به اینکه ‫شرایط برای تیمش بسیار سخت شد‬، ادامه داد: ‫اگر مقابل قرقیزستان هم پیروز شویم، باید منتظر نتیجه بازی دیگر باشیم‬. باید بگویم ‫حتی در بدترین حالت هم چنین نتیجه ای را پیش بینی نمی کردم‬

وی خاطرنشان کرد: ‫خیلی وقت پیش شناخت جزئی از فوتبال ویتنام داشتم اما برای بازی امروز شناختی از این تیم نداشتم. ‬ البته ‫ویتنام امروز خیلی خوب بازی کرد‬، آنهم خیلی بهتر از چیزی که فکرش را می کردم. ‫به نظرم در ۱۰ بازی آینده ایران و ویتنام هرگز چنین نتیجه ای رقم نخواهد خورد‬، ‫مطمئن باشید‬.

وینگادا با اشاره به اینکه ‫ویتنام یک تیم بود، خاطرنشان کرد: آنها بازیکن ستاره ای نداشتند اما تیم بسیار خوبی بودند و همکاری تیمی شان فوق العاده بود‬.

وی همچنین تاکید کرد: منخستین بازی در چنین تورنمنت هایی بسیار سخت است‬ و ‫فشار مضاعفی هم روی ایران وجود داشت زیرا همه ایران را مدعی اصلی صعود از این گروه می دانستند. ‬

سرمربی تیم فوتبال امید ایران در ادامه به موضوع جالب توجهی هم اشاره کرد: ‫پیروزی ویتنام را از همان ابتدا پیش بینی می کردم‬ ‫اما نه با چنین نتیجه ای. البته ‫وقتی بازی را ۲ بر یک جلو بودیم، می توانستیم نتیجه را حداقل به تساوی بکشانیم ‫اما اشتباه کردیم و حریف ۳ بر یک و بعد هم ۴ بر یک جلو افتاد.

وی اضافه کرد: ‫من مسئولیت این شکست را می پذیرم‬، ‫این فوتبال است و برد و باخت طبیعت آن است‬. فردا این شکست را آنالیز می کنم‬ و ‫اشتباهات زیادی که داشتیم، را مورد بررسی قرار می دهم‬.

وینگادا همچنین گفت: ‫با اینکه ویتنام بهتر از ایران بود اما روی حداقل سه گل، ما توپ را در زمین خود و نزدیک خط دفاعی مان از دست دادیم‬. ‫شک نکنید برای بازی بعدی بازیکنانی را عوض خواهم کرد‬ ‫چون تیم به خون تازه و انگیزه جدیدی نیاز دارد.

تیم فوتبال امید ایران در نخستین دیدارش در مرحله گروهی مسابقات فوتبال بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی با نتیجه ۴ بر یک مغلوب ویتنام شد.