به گزارش مشرق،مهدی مهدوی کیا که از سوی حسین هدایتی به عنوان همکار وی برای خرید سهام باشگاه ختافه مشخص شده است در این خصوص گفت: با توجه به تجربیاتی که از حضور بیش از یک دهه در فوتبال آلمان داشتم علاقه مند بودم تا بتوانم به فوتبال پایه کمک کنم.

وی ادامه داد: به خاطر موانعی که در کشورمان وجود دارد خیلی نتوانستیم در بخش خصوصی در این ورود کنیم اما امکان تحقق این امر در اروپا بود. در مجموع این مسئله را مفید می دانم به این دلیل که اگر یک استعداد در فوتبال کشورمان پیدا شد بتواند برای ادامه کار به مهد فوتبال دنیا برود.

وی ادامه داد: بیش از هر چیزی بحثاستعدادیابی در این توافق مطرح بود و قرار است در سفری که برای بازدید از امکانات باشگاه ختافه خواهیم داشت در این خصوص نظارت و بازبینی های لازم را به عمل بیاوریم. در واقع در این سفر خیلی از مسائل روشن خواهد شد.

مهدوی کیا از علاقه اش به تأسیس یک آکادمی مدرن فوتبال در ایران خبر داد و گفت: متأسفانه در این مورد موفق نشدیم چون مسئله اصلی برای تأسیس یک آکادمی یک زمین بزرگ است. در بحثهایی که داشتیم فکر می کنم در آینده اگر در اروپا پایگاهی داشته باشیم می توانیم با ایجاد یک مرکز در ایران از جذب استعدادها، در نهایت بازیکنان فوق ستاره را به اروپا بفرستیم که امیدوارم این اتفاق هرچه زودتر بیفتد.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال تأکید کرد: به خوبی مشخص است که این روزها در والیبال و برخی رشته های ورزشی چه اتفاقات خوبی می افتد که اگر این روند را ادامه دهیم باز هم در ورزش شاهد این موفقیت ها خواهیم بود اما فوتبال همچنان نابسمان است چون مشکلات فوتبال پایه همچنان پابرجاست. امروز در حالی ۴ بر یک از ویتنام باختیم که این تیم حتی یک امتیاز از فوتبال ایران نگرفته بود. نوجوانان نیز از رسیدن به جام جهانی باز ماندند بنابراین اعتقادم این است که شرایط فوتبال پایه خراب است و با ادامه این وضع در آینده بدتر هم خواهد شد. در مجموع بگویم که اگر می خواهیم انتظاری از چیزی داشته باشیم باید ابتدا کاری را انجام دهیم.