به گزارش مشرق،در فینال مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان و در روز پایانی این مسابقات که در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند برگزار شد، فرنگی کار وزن نخست تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان مدال طلای این وزن را از آن خود کرد تا ضمن کسب هفتمین مدال طلای جهان و المپیک رکورد دار تاریخ کشتی ایران شود.

این هفتمین مدال طلای حمید سوریان در مسابقات جهانی و المپیک است که نابغه کشتی فرنگی کشورمان از آن خود کرده تا به این ترتیب بالاتر از عبدالله موحد و پهلوان، غلامرضا تختی بهترین کشتی گیر ایران لقب بگیرد.
در وزن ۵۹ کیلوگرم این مسابقات حمید سوریان در دور نخست به مصاف آلکس آنچتی از رومانی رفت و برابر این حریف خود توانست در کمتر از ۴۰ ثانیه با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شود. دارنده ۶مدال طلای جهان و المپیک در دور بعد با فهمی از مصر روبه رو شد و در نهایت با حساب ۲ بر یک این حریف مصری را شکست داد.

فرنگی کار وزن ۵۹ کیلوگرم کشورمان در دور سوم با بورنو کوبایی سرشاخ شد و این حریف کوبایی را نیز ۵ بر صفر برد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله با ممدوف آذربایجانی مصاف داد و در نهایت با حساب ۳ بر صفر این حریف آذربایجانی و شاگرد جمشید خیرآبادی را برد تا به مرحله نیمه نهایی پیکارهای جهانی برسد.

سوریان در مرحله نیمه نهایی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان با تاسمرادف ازبکستانی روبه رو شد و وی را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد تا راهی فینال مسابقات جهانی شود. وی در فینال به مصاف سیمینوف روس رفت و حریف روس خود را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد تا عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهد.

سوریان پیش از این ۵ مرتبه در مسابقات جهانی در سال های ۲۰۰۵،۲۰۰۶، ۲۰۰۷،۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ و یک بار در المپیک لندن سال ۲۰۱۲ موفق به کسب مدال طلا شده بود و برای هفتمین بار موفق شد ضمن کسب مدال طلای مسابقات جهانی رکورد ۶ طلای جهان و المپیک عبدالله موحد اسطوره کشتی ایران را بشکند.