به گزارش مشرق،حجت الاسلام علیرضا علیپور رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ در مورد اینکه مستندات چهار باشگاه استقلال، پرسپولیس، سپاهان و پیکان به سازمان لیگ ارسال شد، گفت: باشگاه پیکان مستندات خود را به سازمان لیگ ارائه کرد و مشخص شد که پاسخ آنها قانع کننده بوده و باشگاه پیکان در این راستا هیچ مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: اما باشگاه های استقلال، پرسپولیس و سپاهان تا این لحظه که با شما صحبت می کنم مستنداتی را در مورد عبور از قانون سقف بودجه و اجرای آئین نامه ابلاغی به ما ارائه نکردند. توفیقی عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال روز شنبه به سازمان لیگ آمد و توضیحاتی را به طور شفاهی خدمت رئیس سازمان لیگ ارائه کرد اما ما منتظر کسر قرارداد بازیکنان و مربیان این تیم به طور رسمی هستیم. میرشاد ماجدی سرپرست استقلال قرارداد ۹ بازیکن و مربی را از سازمان لیگ تحویل گرفت و قرار شد مبلغ قرارداد این بازیکن و مربیان کاهش پیدا کند اما تا این لحظه قراردادهای اصلاح شده که در آن مبلغ قرارداد کم شده باشد به سازمان لیگ ارائه نشده است.

وی افزود: باشگاه پرسپولیس هم هنوز هیچ مستندی به ما در مورد عبور از سقف بودجه ارائه نکرده، قرار بود علیرضا رحیمی مدیرعامل سابق پرسپولیس مستندات خود را روز شنبه به ما ارائه کند که از کار برکنار شد اما تغییر و تحولات در مدیریت باشگاه رافع مسئولیت نیست بنابراین اگر استقلال، پرسپولیس و سپاهان هرچه سریع تر مستندات خود را در مورد تخلف از سقف بودجه به سازمان لیگ ارائه ندهند پرونده این باشگاه ها وارد مرحله پنجم خواهد شد.

حجت الاسلام علیپور در خصوص اینکه مرحله پنجم چه مرحله ای است، گفت: در این مرحله پرونده باشگاه ها و گزارشی از آن به سازمان بازرسی کل کشور ارجاع خواهد شد همچنین گزارشی هم به رکن قضایی فدراسیون فوتبال ارائه می دهیم و گزارش تخلفات این باشگاه ها به بالاترین مقام اجرایی باشگاه ها نیز ارائه خواهد شد همانطور که می دانید سازمان بازرسی کل کشور در سازمان لیگ و باشگاه ها کارگروه های مستقری دارند و به این مسئله به طور دقیق ورود پیدا خواهند کرد.