به گزارش مشرق،فرنگی کار وزن ۵۹ کیلوگرم کشورمان در روز پایانی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان که در ازبکستان برگزار می شود، موفق شد حریف ازبکستانی خود را شکست دهد و راهی فینال شود.

در وزن ۵۹ کیلوگرم این مسابقات حمید سوریان در دور نخست به مصاف آلکس آنچتی از رومانی رفت و برابر این حریف خود توانست در کمتر از ۴۰ ثانیه با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شود. دارنده شش مدال طلای جهان و المپیک در دور بعد با فهمی از مصر روبه رو شد و در نهایت با حساب ۲ بر یک این حریف مصری را شکست داد.

فرنگی کار وزن ۵۹ کیلوگرم کشورمان در دور سوم با بورنو کوبایی سرشاخ شد و این حریف کوبایی را نیز ۵ بر صفر برد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله با ممدوف آذربایجانی مصاف داد و در نهایت با حساب ۳ بر صفر این حریف آذربایجانی و شاگرد جمشید خیرآبادی را برد تا به مرحله نیمه نهایی پیکارهای جهانی برسد.

وی در مرحله نیمه نهایی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان باید با تاسمرادف ازبکستانی روبه رو شد و وی را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد تا راهی فینال مسابقات جهانی شود. وی باید در فینال با سیمینوف روس مصاف دهد.

به گزارش مشرق، نابغه کشتی فرنگی کشورمان که تاکنون ۵ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک را در کارنامه دارد با کسب هفتمین مدال طلای خود در مسابقات جهانی به یکی از رکورد داران تیم ملی کشتی ایران در طول تاریخ تبدیل خواهد شد. البته در کل ورزش ایران نیز کسب این تعداد مدال طلا در مسابقات جهانی و المپیک بی سابقه است.

در شرایط کنونی رکورد سوریان با عبدالله موحد برابر است و هر ۲ کشتی گیر با یک مدال طلای المپیک و ۵ مدال طلای جهانی بهترین کشتی گیران ایران به حساب می آیند اما غلامرضا تختی نیز با کسب ۷ مدال طلا و نقره از دیگر رکوردداران به حساب می آید. با وجود این در صورت کسب هفتمین طلای حمید سوریان وی جدا از شکستن رکورد موحد به تنهایی عنوان پرافتخارترین و بهترین کشتی گیر ایران را از آن خود خواهد کرد.