به گزارش مشرق،روز سوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان از صبح امروز(یک شنبه) با برگزاری مسابقات اوزان ۵۹،۷۱ و ۹۸ کیلوگرم در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد و ۳ نماینده کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

اخبار و نتایج لحظه به لحظه این مسابقات به تفکیک اوزان را در زیر بخوانید:

*** این خبر پس از برگزاری هر مسابقه به روز رسانی می شود ***

* وزن ۵۹ کیلوگرم - حمید سوریان

دور اول
در وزن ۵۹ کیلوگرم حمید سوریان در دور نخست به مصاف آلکس آنچتی از رومانی رفت و برابر این حریف خود توانست در عرض ۴۰ ثانیه با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد.


دور دوم
دارنده ۶ مدال طلای جهان و المپیک در دور دوم با کشتی گیر چغر مصری روبرو شد و به زحمت توانست با نتیجه ۲-۱ وی را از پیش رو بردارد.

دور سوم
سوریان در دور سوم با حریف کوبایی روبرو شد و در پایان با نتیجه ۵-۰ وی را از پیش رو برداشت تا در دور چهارم حریف ممدوف آذربایجانی شود.

دور چهارم
سوریان در یک چهارم نهایی موفق شد حریف آذربایجانی خود را با نتیجه ۳-۰ شکست دهد و به نیمه نهایی برود.

نیمه نهایی
قهرمان کشورمان در نیمه نهایی به مصاف تاسمرادوف حریف قدرتمند ازبک رفت و در یک مبارزه نزدیک با تدبیر ۲-۱ به برتری رسید و به فینال راه یافت. در سوی دیگر جدول هم تسونوف روس با شکست ۹-۱ حریف قدرتمند آمریکایی به فینال رسید.

به گزارش مشرق، نابغه کشتی فرنگی کشورمان که تاکنون ۵ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک را در کارنامه دارد با کسب هفتمین مدال طلای خود در مسابقات جهانی به یکی از رکورد داران تیم ملی کشتی ایران در طول تاریخ تبدیل خواهد شد. البته در کل ورزش ایران نیز کسب این تعداد مدال طلا در مسابقات جهانی و المپیک بی سابقه است.

در شرایط کنونی رکورد سوریان با عبدالله موحد برابر است و هر ۲ کشتی گیر با یک مدال طلای المپیک و ۵ مدال طلای جهانی بهترین کشتی گیران ایران به حساب می آیند اما غلامرضا تختی نیز با کسب ۷ مدال طلا و نقره از دیگر رکوردداران به حساب می آید. با وجود این در صورت کسب هفتمین طلای حمید سوریان وی جدا از شکستن رکورد موحد به تنهایی عنوان پرافتخارترین و بهترین کشتی گیر ایران را از آن خود خواهد کرد.
* وزن ۷۱ کیلوگرم - افشین بیابانگرد

دور اول
بیابانگرد که با قرعه بسیار سختی روبرو شده در این دور استراحت داشت.

دور دوم
نماینده ایران در این دور به مصاف ها یونگ کیم از کره جنوبی رفت و در با پیروزی ۲-۰ برابر این کشتی گیر به دور بعد راه یافت تا حریف لابازانوف روس شود.

دور سوم
بیابانگرد در دور سوم نتوانست از سد حریف روسیه ای خود بگذرد و با شکست ۴-۰ مسابقه را واگذار کرد. با صعود لابازانف به فینال بیابانگرد هم به گروه شانس مجدد راه یافت و با برنده مجارستان و ترکمنستان مبارزه خواهد کرد.
* وزن ۹۸ کیلو گرم - قاسم رضایی

دور اول
قاسم رضایی در این دور استراحت داشت.

دور دوم
قهرمان المپیکی کشورمان در دور دوم به مصاف کارل اسچون از سوئد رفت و توانست این حریف اروپایی خود را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد و راهی دور سوم مسابقات شود.

دور سوم
رضایی در دور سوم به مصاف موسی اولویف از روسیه رفت و با نتیجه نزدیک ۲-۱ این مبارزه را به پایان برد تا در جمع ۸ نفر قرار بگیرد.

دور چهارم
رضایی در یک چهارم نهایی با نیلسن از نروژ مبارزه کرد و موفق شد ۲-۰ به برتری برسد تا در نیمه نهایی به مصاف برنده ارمنستان و بلاروس برود.

نیمه نهایی

قاسم رضایی در نیمه نهایی مقابل حریف ارمنستانی با اخطار مسابقه را ۳-۱ واگذار کرد تا برای مدال برنز بجنگد.
به گزارش مشرق، تیم ملی کشتی فرنگی ایران تا پایان روز دوم تنها به یک مدال نقره توسط امید نوروزی دست یافته است.

رده بندی انفرادی دو روز اول مسابقات به شرح زیر است:

۷۵ کیلوگرم:

۱ - جولفکیان(ارمنستان) ۲ - زوگاچ(کرواسی) ۳ - بشیک(آمریکا) و مرتضی علی یف(آذربایجان) …۱۶ - هادی علیزاده پورنیا(ایران)

۶۶ کیلوگرم:

۱ - داوور استفانک(صربستان) ۲ -امید نوروزی(ایران)۳ - تاماش لورینچ(مجارستان) و ادگاراس ونسکایتیس(لیتوانی) ۵ - فرانک استابلر(آلمان) و حسن علی اف(آذربایجان)

۸۰ کیلوگرم:

۱ - پیتر باسکی(مجارستان) ۲ - یوگنی سالیف(روسیه) ۳ - سلجوق جبی(ترکیه) و جیم پترسون(سوئد) ۵ - بوزو استراسویچ(کرواسی) و تادیوس میچالاک(لهستان) ۷ -حبیب اله اخلاقی(ایران)

۸۵کیلوگرم:

۱ - نومانی(فرانسه) ۲ - سامان طهماسبی(آذربایجان) ۳ - بلنیک(اوکراین) و لورینچ(مجارستان) …۱۴ - مجتبی کریم فر(ایران)

۱۳۰ کیلوگرم:

۱ - میخاین لوپز(کوبا) ۲ - رضا کایالپ(ترکیه) ۳ - هکی نبی(استونی) و بیلال ماخوف(روسیه) ۵ - لیوبومیر دیمیتروف(بلغارستان) و ادوارد پوپ(آلمان) ۸ -بهنام مهدی زاده(ایران)