به گزارش مشرق،روز سوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان از صبح امروز(یک شنبه) با برگزاری مسابقات اوزان ۵۹،۷۱ و ۹۸ کیلوگرم در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان آغاز شد و ۳ نماینده کشورمان به مصاف حریفان خود می روند.

اخبار و نتایج لحظه به لحظه این مسابقات به تفکیک اوزان را در زیر بخوانید:

*** این خبر پس از برگزاری هر مسابقه به روز رسانی می شود ***

* وزن ۵۹ کیلوگرم - حمید سوریان

دور اول
در وزن ۵۹ کیلوگرم حمید سوریان در دور نخست به مصاف آلکس آنچتی از رومانی رفت و برابر این حریف خود توانست در عرض ۴۰ ثانیه با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد.


دور دوم
دارنده ۶ مدال طلای جهان و المپیک در دور دوم با کشتی گیر چغر مصری روبرو شد و به زحمت توانست با نتیجه ۲-۱ وی را از پیش رو بردارد. سوریان در دور سوم با حریف کوبایی روبرو خواهد شد. در این وزن ۳۶ نفر حضور دارند.
* وزن ۷۱ کیلوگرم - افشین بیابانگرد

دور اول
بیابانگرد که با قرعه بسیار سختی روبرو شده در این دور استراحت داشت.

دور دوم
نماینده ایران در این دور به مصاف ها یونگ کیم از کره جنوبی رفت و در با پیروزی ۲-۰ برابر این کشتی گیر به دور بعد راه یافت تا حریف لابازانوف روس شود.

* وزن ۹۸ کیلو گرم - قاسم رضایی

دور اول
قاسم رضایی در این دور استراحت داشت.

دور دوم
قهرمان المپیکی کشورمان در دور دوم به مصاف کارل اسچون از سوئد رفت و توانست این حریف اروپایی خود را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد و راهی دور سوم مسابقات شود.

دور سوم
رضایی در دور سوم به مصاف موسی اولویف از روسیه رفت و با نتیجه نزدیک ۲-۱ این مبارزه را به پایان برد تا در جمع ۸ نفر قرار بگیرد. رضایی در یک چهارم نهایی با نیلسن از نروژ مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۳۰ کشتی گیر حضور دارند.

به گزارش مشرق، تیم ملی کشتی فرنگی ایران تا پایان روز دوم تنها به یک مدال نقره توسط امید نوروزی دست یافته است.

رده بندی انفرادی دو روز اول مسابقات به شرح زیر است:

۷۵ کیلوگرم:

۱ - جولفکیان(ارمنستان) ۲ - زوگاچ(کرواسی) ۳ - بشیک(آمریکا) و مرتضی علی یف(آذربایجان) …۱۶ - هادی علیزاده پورنیا(ایران)

۶۶ کیلوگرم:

۱ - داوور استفانک(صربستان) ۲ -امید نوروزی(ایران)۳ - تاماش لورینچ(مجارستان) و ادگاراس ونسکایتیس(لیتوانی) ۵ - فرانک استابلر(آلمان) و حسن علی اف(آذربایجان)

۸۰ کیلوگرم:

۱ - پیتر باسکی(مجارستان) ۲ - یوگنی سالیف(روسیه) ۳ - سلجوق جبی(ترکیه) و جیم پترسون(سوئد) ۵ - بوزو استراسویچ(کرواسی) و تادیوس میچالاک(لهستان) ۷ -حبیب اله اخلاقی(ایران)

۸۵کیلوگرم:

۱ - نومانی(فرانسه) ۲ - سامان طهماسبی(آذربایجان) ۳ - بلنیک(اوکراین) و لورینچ(مجارستان) …۱۴ - مجتبی کریم فر(ایران)

۱۳۰ کیلوگرم:

۱ - میخاین لوپز(کوبا) ۲ - رضا کایالپ(ترکیه) ۳ - هکی نبی(استونی) و بیلال ماخوف(روسیه) ۵ - لیوبومیر دیمیتروف(بلغارستان) و ادوارد پوپ(آلمان) ۸ -بهنام مهدی زاده(ایران)