به گزارش مشرق، سجاد مرادی درباره اعزامش به بازی های آسیایی اینچئون گفت: پیش از این بنا بر تصمیم رییس فدراسیون دوومیدانی قرار بود من به بازی های آسیایی نروم و من هم به این تصمیم احترام گذاشتم اما در چند روز گذشته از طریق رسانه ها متوجه شدم که نامم در لیست اعزام به اینچئون قرار دارد. بابت این اتفاق خوشحالم و از فدراسیون تشکر می کنم.

برنده مدالهای طلا و نقره بازیهای آسیایی گوانگجو ادامه داد: شرایط من به گونه ای بود که خود فدراسیون هم می دانست من می توانم در اینچئون مدال بگیرم و اگر من به بازی ها نمی رفتم از نظر مدالی تیم ضرر می کرد.

دونده نیمه استقامت تیم ملی دوومیدانی ایران درباره وضعیت آمادگی خود تصریح کرد: به دلیل ماده ام که ۸۰۰ متر است، باید در ارتفاع تمرین کنم به همین دلیل تا زمان اعزام به کره جنوبی که ۳۱ شهریورماه است انفرادی تمرین می کنم.

مرادی درباره حریفان خود در بازی های آسیایی گفت: آسیب دیدگی که داشتم من را کمی از شرایط آرمانی دور کرد. با این حال رقیبان من هم شرایط خیلی خوبی ندارند و بر اساس اطلاعاتی که درباره آمادگی آن ها در دست دارم، بسیاری از آن ها رکوردهای خیلی خوبی ندارند و از آمادگی کامل دور هستند.

او در ادامه افزود: هر کسی در بازی های آسیایی قوی باشد، می تواند مدال بگیرد. من هم تلاش می کنم بهترین و قوی ترین ورزشکار باشم. تا مسابقه برگزار نشود نمی توان درباره کسب مدال و رنگ آن صحبت کرد. باید شرایط مسابقه را در نظر گرفت اما من تمام تلاشم برای کسب بهترین مدال است.

سجاد مرادی درباره جابه جایی رکورد خود در اینچئون اظهار کرد: با توجه به تمرین ها و مصدومیتی که داشتم نمی توانم رکورد خودم را جابه جا کنم. رکورد شخصی من یک دقیقه و ۴۴ ثانیه است که تکرار آن برابر با کسب مدال در مسابقه های جهانی و المپیک است اما اگر من در رقابت های اینچئون بتوانم حتی رکورد یک دقیقه و ۴۶ ثانیه را هم بزنم می توانم بهترین مدال را به دست بیاورم.