به گزارش مشرق،مدتی بود از خداداد عزیزی بی خبر بودیم که متوجه شدیم دیروز از امارات به ایران بازگشته است. به بهانه برکناری دوست و همبازی قدیمی اش علی دایی از پرسپولیس سر صحبت را با حماسه ساز ملبورن باز کردیم که در ادامه می خوانید:

از اتفاقات پرسپولیس مطلع هستید؟
سایت فیفا هم در این باره اطلاع رسانی کرده، می خواهید من بی خبر باشم.

راستی سفرتان به خارج از کشور کاری بود؟
نه! یکی از دوستان قدیمی دعوت مان کرده بود. با مهدی هاشمی نسب و دوستان دیگر بودیم و حال و هوایی عوض کردیم.

درباره برکناری علی دایی چه نظری دارید؟
این اتفاقات در نهایت به نفع علی تمام می شود. خداوند همواره به علی دایی عنایت داشته و حتماً کارهای خوب زیادی می کند که خدا این قدر دوستش دارد. این تیم پرسپولیس با توجه به نفرات و پتانسیلی که دارد، نمی تواند قهرمان یا حتی نایب قهرمان لیگ شود و همان بهتر که به اسم علی تمام نشود. مدیریت باشگاه در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی که باید می خرید را نخرید و چند بازیکن مؤثر را از دست داد. این شیوه برکناری دایی حرفه ای و اخلاقی نبود و باز به نفع او شد چون مردم با دیدن این حرکت مدیران پرسپولیس طرفدار علی دایی می شوند و در واقع این اتفاق باعثمحبوب تر شدن این فوتبالی پرافتخار شده است.

اگر دایی می ماند و چند بازی دیگر نتیجه نمی گرفت چه بسا باید به خاطر شعارهای همین هواداران استعفا می داد و می رفت.
نمی توان پیش بینی کرد اما احتمالش کم نبود. در فصل نقل و انتقالات باید ۴،۵ مهره سرشناس و مؤثر به پرسپولیس اضافه می شد اما اتفاق دیگری افتاد و ۴،۵ مهره سرشناس از این تیم جدا شدند. سیدجلال حسینی، مهرداد پولادی، محسن مسلمان و محمدرضا خلعتبری رفتند، خب چه نفراتی جانشین آنها شدند؟ من قصد تضعیف هیچ فوتبالیستی را ندارم چون خودم هم در ابتدا عضو تیم فتح، ابومسلم و بهمن بودم و بعدها به بوندس لیگا رسیدم ولی برخی نفرات پرسپولیس برای هواداران این تیم ناشناخته بودند. آنها بااستعداد هستند ولی پرسپولیس و استقلال باید جوان پخته استخدام کند. مثلاً پارسال پرسپولیس، محسن مسلمان و پیام صادقیان جوان را گرفت که تجربه بازی ملی داشتند و چند فصل هم در لیگ برتر بازی کرده بودند. بازی های پرسپولیس و استقلال چون پخش زنده است، خیلی سخت است.

بازیکنان تیم های حریف برای دیده شدن در مقابل این دو تیم بهترین بازی شان را انجام می دهند، نمونه اش تیم نفت مسجدسلیمان است که در این دو هفته گذشته جلوی استقلال و پرسپولیس عملکرد خوبی داشته و اگر جلوی تیم های دیگر این طوری بازی می کرد، الان بالای جدول بود. به همین دلیل است که می گویم پرسپولیس و استقلال باید بهترین ها را استخدام کنند.

که در این فصل استقلال این کار را انجام داد.
دقیقاً. تنها اشتباه استقلال این بود که رحمتی را نخواست ولی در پست های دیگر به قدری بازیکن خوب دارد که امسال بتواند قهرمان لیگ شود و تنها تیمی که می تواند با این تیم رقابت کند، سپاهان است. البته تراکتورسازی تا اینجای مسابقات خیلی خوب کار کرده و اگر این طور ادامه بدهد، در مثلثمدعیان قهرمانی جا خواهد داشت.

حسین فرکی هم به سپاهان پیوست.
بله، شنیدم و به طرفین تبریک می گویم چون سپاهان یک مربی تراز اول استخدام کرده و فرکی نیز به تیمی بزرگ راه یافته است و فکر می کنم این دو هم در این فصل و هم لیگ آینده روزهای خوبی در کنار هم سپری کنند.

و در پایان فکر می کنی علی دایی برای چه مدتی از پرسپولیس دور بماند؟
او در کنار پرسپولیس است چون هواداران پرسپولیس هر روز به یادش هستند و نامش را صدا می زنند. برخی خواستند علی دایی را ضایع کنند ولی فکر کنم خودشان ضایع شدند.