به گزارش مشرق، تیم ملی امید فوتبال ایران فردا در اولین دیدار خود در رقابت های آسیایی اینچئون از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آنسان وا به مصاف ویتنام می رود.

ایران در گروه هشتم این بازی با ویتنام و قرقیزستان هم گروه است و به نظر نمی رسد کار سختی برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی داشته باشد.

بعد از اینکه نلو وینگادا به عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شد این تیم تمرینات خود را در مقاطع مختلف برگزار کرد و بازیکنان مختلف را مورد ارزیابی قرار داد.

در ابتدا قرار بود ایران با تیم زیر ۲۱ سال و بازیکنانی که می توانند در المپیک ۲۰۱۶ بازی کنند به میدان برود اما در نهایت بعد از جلساتی که فدراسیون با کمیته المپیک برگزار کرد تصمیم بر این شد که تلفیقی از بازیکنان زیر ۲۱ سال و زیر ۲۳ سال در این مسابقات حاضر شوند.

کادرفنی ۱۳ بازیکن زیر ۲۱ سال و ۷ بازیکن زیر ۲۳ سال را انتخاب کرد. این بازیکن ۱۰ شهریور برای اولین بار کنار یکدیگر حاضر شدند و در تاریخ ۱۴ شهریور به اردو چین رفتند. در این اردو ایران تنها یک بازی دوستانه مقابل چین برگزار کرد که دو تیم به تساوی بدون گل رسیدند. سپس اعضای تیم ایران پنجشنبه هفته قبل به اینچئون سفر کردند تا خود را آماده حضور در این رقابت ها کنند.

تیم ملی دیروز و امروز یک جلسه تمرین کرد و فردا آخرین جلسه تمرینی خود را قبل از دیدار مقابل ویتنام برگزار می کند.

دیدار ایران مقابل ویتنام اولین بازی رسمی تیم ملی امید با هدایت نلو وینگادا است که می توان این بازی را رونمایی از تیم وینگادا دانست. حتی اگر این حرف را در حد شعار بدانیم یکی از اهداف تیم ملی امید ایران در رقابت های آسیایی رسیدن به هماهنگی و تجربه کافی برای حضور در رقابت هایی المپیک ۲۰۱۶ برزیل است. باید دید آیا فدراسیون و کادرفنی تیم امید با حضور ۷ بازیکن زیر ۲۳ سال که مجوز حضور در رقابت های مقدماتی المپیک را ندارند می توانند به این هدف خود جامه عمل بپوشانند یا….