به گزارش مشرق، کبدی شاید در بین رشته های شرکت کننده در بازی های آسیایی کم سابقه ترین باشد. این رشته از سال ۲۰۰۶ در بازی های آسیایی قطر به جمع شرکت کننده ها اضافه شد و تیم ملی ایران نیز هم در بخش مردان و هم در بخش بانوان جزو مدعیان به حساب می آید.

ملی پوشان ایران در این رشته در سال اول حضورشان دست خالی برگشتند، اما در بازی های آسیایی گوانگجو در بخش مردان نقره ای شدند و در بخش بانوان هم توانستند به مدال برنز دست پیدا کنند.

هند همیشه یکی از حریفان اصلی ایران در هر دو بخش بوده، اما ملی پوشان بسیار امیدوار هستند که با شکست این تیم در بازی های آسیایی اینچئون با مدال طلا به کشور بازگردند.

اسامی ورزشکاران اعزامی به شرح زیر است:

کبدی مردان: فاضل اتراچالی، فرهاد رحیمی، مهدی موسوی، ابوالفضل مقصودلو، میثم عباسی، هادی اشترک، هادی تاجیک، میثم قجر محمد آبادی، معراج شیخ، محمد مقصودلو، غلام عباس کروکی، رضا کمالی مقدم

کبدی زنان: صدیقه جعفری، سلیمه عبدالله بخش، ملیحه میری، هنگامه فراهانی، مرضیه عشقی، زهرا معصوم آبادی، سحر ایلات، طاهره تیرگر، مژگان زارع، غزال خلج، سعیده جعفری، فریده ظریف دوست

نتایج تیم ملی کبدی در بازی های آسیایی:

۲۰۱۰:

تیم ملی مردان ایران در این دوره از بازی ها با کره جنوبی و هند همگروه بود. ایران در بازی اول مقابل کره جنوبی با نتیجه ۵۵ بر ۲۰ پیروز شد، اما بازی مقابل هند را واگذار کرد تا در مرحله نیمه نهایی مقابل پاکستان قرار بگیرد. تیم ملی با پیروزی در این دیدار در فینال دوباره مقابل هند قرار گرفت و با شکست ۳۷ بر ۲۰ به مدال نقره دست پیدا کرد.

تیم بانوان نیز با دو پیروز مقابل چین تایپه و مالزی و یک شکست مقابل تایلند در مرحله نیمه نهایی برابر هند با اختلاف یک امتیاز و با نتیجه ۲۳ بر ۲۲ شکست خورد و برنز گرفت.

۲۰۰۶:

تیم ملی مردان در این سال در مرحله مقدماتی با ۲ شکست مقابل پاکستان و هند، یک تساوی مقابل ژاپن و همچنین یک شکست برابر بنگلادش به دور بعد راه پیدا کرد، اما در مرحله دوم برای کسب عنوان سومی دوباره نتوانست بر بنگلادش غلبه کند و با شکست ۳۷ بر ۲۶ چهارم شد.