ملت ایران: اتلتیکو مادرید توانست جام حذفی ۱۳-۲۰۱۲ اسپانیا را با پیروزی در دیداری بسیار جنجالی به دست آورد. بازی دو تیم به حدی حاشیه داشت که داور برای وقت اضافه دوم ۵ دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد! رئال هم بسیار بداقبال بود که سه بار توپ را به تیر دروازه حریف زد.
در این دیدار سه نفر اخراج شدند: ژوزه مورینیو، کریس رونالدو و گابی. به نظر می رسد محرومیت های سنگینی در انتظار چندین نفر از بازیکنان و مربیان هر دو تیم باشد.
به نظر می رسد این روزها دوران پایانی حضور مورینیو در رئال باشد و اگر این گونه شود او در حالی این تیم را ترک می کند که آنها در فصل آخر حضور او به جامی نرسیدند.
ژوزه مورینیو با بیرون گذاشتن په په از لیست بازیکنان رئال پیامی روشن به او فرستاده بود، آن هم در حالی که رافائل واران مصدوم بود.
بازی با موقعیت هایی برای هر دو تیم آغاز شد که البته رئال خطرناک تر از حریف همشهری بود. کریس رونالدو در بازی صدم خود در سانتیاگو برنابئو در دقیقه ۱۴ گل اول بازی را به ثمر رساند. او روی کرنر مسعود اوزیل با پرشی تماشایی بالاتر از دیه گو گودین توپ را چنان به قعر دروازه فیلیپ کورتوا فرستاد که از دست دروازه بان بلژیکی حریف هیچ کاری برنمی آمد.
اتلتیکو به تدریج تلاش کرد حملاتی را ترتیب دهد و در دقیقه ۳۵ به گل رسید. رادامل فالکائو که در دقایق ابتدایی بی اثر بود به عقب آمده بود تا به تیمش در کنترل میدان کمک کند. او با قدرت بدنی خود سه بازیکن رئال را جا گذاشت و توپ را به ریکاردو کاستا سپرد. کاستا از سرخیو راموس و مایکل اسین گذشت و با ضربه ای سرضرب توپ را به گل تبدیل کرد. توپ در میانه راه به دستان دیه گو لوپس و تیر دروازه هم برخورد کرد.
رئال دوباره دست به حمله زد و چیزی نمانده بود در همان نیمه اول به گل دوم برسد اما ضربه تماشایی مسعود اوزیل، دور از دستان کورتوا به تیر برخورد کرد.
مادرید در اواسط نیمه دوم باید به گل می رسید. کریم بنزما در شلوغی محوطه جریمه توپ را به تیر دروازه کوبید و در برگشت شوت مسعود اوزیل را خوان فران با فداکاری از روی خط دروازه بیرون آورد.
بخت همچنان با اتلتیکو یار بود و شش دقیقه بعد بود که کریس رونالدو در ضربه ای ایستگاهی که در قوس محوطه جریمه بود توپ را با بغل پا زد اما در حالی که کورتوا هم تسلیم شده بود توپ به تیر برخورد کرد!
بازی دو تیم خشن شده بود و هر دو تیم خطاهای متعددی انجام می دادند. داور چند خطای پیاپی به سود اتلتیکو گرفت و در یکی از آنها به راموس کارت داد. مورینیو به شدت به تصمیم داور اعتراض کرد و از زمین اخراج شد. او پیش از بیرون رفتن حرف هایی زد که داور آنها را یادداشت کرد. آقای خاص در حال بیرون رفتن حرف هایش را رو به داور چهارم ادامه داد.
جنجال بازی در دقایق پایانی وقت معمول آغاز شد. در یک صحنه در حالی که زانوی خوان فران آسیب دیده و او داشت به زمین می افتاد، رونالدو از راه رسید و لگدی از پشت به پای دیگر او زد و او را سرنگون کرد. داور ترجیح داد در این صحنه اقدام خاصی انجام ندهد. در نهایت بازی مساوی شد و برای دومین بار در سه فصل اخیر فینال به وقت اضافه رفت.
رئال در همان ابتدای وقت اضافه هر سه تعویض خود را انجام داد و گونسالو ایگواین، آلوارو آربلوا و آنخل دی ماریا جانشین بنزما، لوکا مودیچ و فابیو کوئنترائو شدند.
اتلتیکو وقت اضافه را بهتر آغاز کرد و در همان ابتدا بود که کاستا فرصتی عالی یافت اما هر دو ضربه ای که به توپ زد بد بود و دروازه لوپس باز نشد.
اتلتیکو تیم برتر این دقایق بود و در نهایت در دقیقه ۹۹ به گل رسید. میراندا، بازیکن پیش تاخته اتلتیکو سانتر کوکه را به زیبایی در تیر نزدیک تر به درون دروازه لوپس فرستاد.
رئال سپس فرصتی عالی یافت اما کورتوا روی ضربه ایگواین از فاصله ای نزدیک فوق العاده عمل کرد و در دقیقه ۱۰۹ در حالی که به نظر می رسید گل اوزیل حتمی باشد به شکل خیره کننده ای ضربه او را به بیرون فرستاد.
رونالدو که از اواخر بازی به شدت عصبی شده بود در دقیقه ۱۱۴ با حرکتی عجیب اخراج شد. گابی تکل خشنی روی پای رونالدو زد و او در حالی که داشت به زمین می افتاد با ضربه برگردان حیرت انگیزی بینی گابی را نشانه گرفت و آن را پر از خون کرد! داور به رونالدو که یک کارت زرد هم داشت کارت قرمز مستقیم نشان داد. بازی به جنجال کشیده شد و نیمکت نشینان به جان هم افتادند که در این میان هرچند کاکا و ایکر کاسیاس تلاش می کردند اوضاع را آرام کنند اما کاستا به دعوا دامن می زد.
در همین لحظات بود که شیئی که طرفداران به سمت کورتوا پرتاب کردند به سر او برخورد کرد و او هم آسیب دید.
به این ترتیب بخت رئال برای بازگشت عملا از بین رفت و آنها در دقایق پایانی از هم پاشیده بودند و نمی توانستند کار خاصی انجام دهند.
یک بار آنخل دی ماریا در محوطه جریمه با حرکتی تکنیکی پیش رفت اما گودین با تکلی عالی توپ او را بلوکه کرد. بازیکنان و مربیان رئال به شدت اعتراض کردند و گفتند او توپ را با دست زده، دی ماریا اخطار گرفت و حتی کارانکا به میان میدان آمد، اما تصاویر آهسته نشان می داد توپ تنها با پای او برخورد کرده است.
یک بار هم مهاجم اتلتیکو با برخورد به سرخیو راموس در محوطه جریمه حریف سرنگون شد که داور باز هم اعتقادی به پنالتی نداشت.
گابی هم در دقایق تلف شده این بازی که تا دقیقه ۱۲۵ ادامه یافت با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد. اما در نهایت مردان دیه گو سیمئونه به ۱۴ سال طلسم خود مقابل رئال پایان دادند و این تیم را بردند؛ و البته جام حذفی را هم فتح کردند.