به گزارش مشرق،وحید هاشمیان در خصوص اتمام حضورش در تمرینات بایر ن مونیخ گفت: حضورم در تمرینات بایرن مونیخ به پایان رسیده و روز پنجشنبه به شهر خودم برگشتم و قرار است روزهای یکشنبه تا چهارشنبه در کلاس هایی که برای ما در نظر گرفته شده شرکت کنم.

وی درباره اینکه چه زمانی او را به عنوان یک مربی بر روی نیمکت خواهیم دید افزود: در وهله اول باید مدرک بگیرم و سپس ببینم پیشنهادی هست یا نه و هر دوی این موارد با هم فرق دارد اما باید بگویم نه عجله ای برای مربیگری دارم و نه وقت تیم گرفتن دارم چرا که کلاس های فشرده ای داریم که فکر می کنم روز ۴ فروردین سال ۹۴ این کلاس ها به اتمام برسد.

هاشمیان درباره اینکه خیلی ها معتقدند او پتانسیل سرمربیگری تیم ملی را دارد هم خاطرنشان کرد: همیشه سعی می کنم چیزی که در توان دارم را انجام دهم تا یک پیشرفت کلی صورت بگیرد اما در عالم مربیگری چیزی معلوم نیست و باید بگویم افتخار هر کسی است که سرمربی تیم ملی کشورش باشد و من هم اگر لیاقت داشته باشم و صلاح باشد روزی با افتخار این پست را قبول می کنم.

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشور ما در خصوص بازیکنانی که کارت پایان خدمت شان جعلی است و اینکه انگیزه آنها از این کار غیرقانونی چه بوده گفت: اینکه چرا این بازیکنان به این سمت و سو می روند را خودشان باید پاسخ دهند و بگویند که چرا راه غیرمجاز را انتخاب کرده اند اما من باید بگویم که خوشبختانه کارت پایان خدمتم را گرفته ام و در تیم های نظامی مثل فتح و پاس بازی کرده ام و باید بگویم من در تیم های نظامی بزرگ شدم! باید بگویم که تخصصی هم درباره قوانین ندارم و نمی دانم که چه سرنوشتی انتظار این بازیکنان را می کشد.

وی در خصوص اینکه مدرک مربیگری اش را چه زمانی خواهد گرفت افزود: تعطیلات کوچکی داریم که البته در آن زمان باید برای امتحانات بخوانیم چرا که امتحانات ما ۴ بخش است و شامل داوری، بدنسازی، تغذیه و روانشناسی می شود البته باید «تز» هم آماده کنیم و آن هم درباره فلسفه مربیگری فوتبال است. همچنین باید جزوه هایی مثل کتاب را فراهم کنیم و هدفمان از حضور در تمرینات و انچه در این تمرینات یاد گرفته ایم را بنویسیم.

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه به نظر او بهتر است کی روش در فوتبال ایران باقی بماند یا نه اظهار داشت: به نظرم کی روش مربی خوبی است و در تیم های بزرگی هم کار کرده و از آنجایی که سه سال و نیم در ایران بوده اگر قرارداد منطقی برایش ببندند فکر می کنم او بهترین گزینه برای تیم ملی باشد اما باید صلاح کشورمان هم در این میان در نظر گرفته شود.

هاشمیان که به فوتبالیستی کم حاشیه در فوتبال کشورمان شهرت دارد درباره عکسی که از وی در حال قلیان کشیدن منتشر شده هم گفت: یکی از دوستانم این عکس را برای من هم فرستاده اما باید بگویم اصلا برای من مهم نیست که این عکس منتشر شده چرا که به خودم شک ندارم. این حرفها و این کارها خنده دار است و می بینیم که سایت هایی که حساب و کتاب ندارند خیلی راحت با اعتبار افراد بازی می کنند و شاید اگر در آلمان این اتفاق می افتاد هزار راه برای مقابله با این رفتار حاشیه ای می توانستم انجام دهم.

وی افزود: این عکس آنقدر برای من بی ارزش است که حتی نخواستم تکذیبیه ای بر روی سایت خودم قرار دهم و باید بگویم به هیچ عنوان چنین مسائلی برای من ارزش و اهمیت ندارد. من انسانی هستم که اگر کاری کنم پایش می ایستم و کسی نیستم که کاری انجام دهم اما بعدا آن را تکذیب کنم.

مهاجم اسبق تیم های بایرن مونیخ و هانوفر ادامه داد: این عکس متعلق به سال ۲۰۰۴ است که من در بایرن مونیخ بازی می کردم و خنده دار اینجاست که شخصی که این عکس را با فتوشاپ دود آلود کرده نمی دانسته در آلمان و در مراکز عمومی استعمال سیگار و قلیان ممنوع و دود درست شده در عکس بسیار تمسخر آمیز است.

وی افزود: این عکس را در سال ۲۰۰۴ از من گرفتند آن هم زمانی که با مجله اشپورت بیلد که چهارشنبه ها منتشر می شود مصاحبه کردم. برای گرفتن عکس از من به یک رستوران ایرانی رفتیم و در قسمت های مختلف این رستوران عکس گرفتم که این عکس ها شامل عکس با آبگوشت، عکس با سماور، عکس با فرش ایرانی و… بود و جالب اینجاست که قلیانی که من ژست استعمال آن را گرفتم نه تنباکو داشت و نه ذغال. حتی در تنگ این قلیان اگر دقت کنید آبی هم وجود ندارد و کاملا مشخص است که این عکس فتوشاپی ساخته شده است.

هاشمیان در پایان خاطرنشان کرد: عکس های دیگر من در این رستوران در آرشیو مجله اشپورت بیلد وجود دارد و هر کسی به این مسئله شک دارد می تواند به آرشیو این مجله آلمانی مراجعه کند اما همانطورکه گفتم این حاشیه ها آنقدر برای من بی ارزش است که وقتم را برایشان هدر نمی دهم اما نکته ای که برای من عجیب است این است که تا در تمرینات بایرن مونیخ حاضر شدم و در راه پیشرفت هستم این عکس منتشر شده و این مسئله برای من عجیب است و شاید پشت این مسائل اتفاقاتی باشد. متاسفانه قوانین مطبوعاتی ایران درست نیست. حالا اگر خبرگزاری مثل فارس خبری را منتشر کند قابل پیگیری است چرا که متولی آن مشخص است اما این سایت هایی که مشخص نیست از کجا و چگونه منتشر می شوند را چطور باید پیگیری کنم؟ الان شرایط به گونه ای شده که حتی عکس فرزندم را هم نمی توانم جایی بگذارم.