به گزارش مشرق،سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد اظهارکرد: همین که تیم ملی توانست با پنج مدال در هشت وزن دوم شود خیلی خوب کار کرده که البته باید یکی دو مدال طلا می شد که نشد اما نباید فکر کنیم که دنیا بیکار نشسته است. چرا کسی نمی گوید که روس ها به شدت کار می کنند و ترکیه هم با استفاده از یکی دو کشتی گیر روس مدعی شده است.

برزگر در مورد عملکرد کشتی گیران ایران گفت: به جز یکی دو نفر بقیه بچه های ما خوب کشتی گرفتند. رضا یزدانی نتیجه لازم را نگرفت اما این کشتی گیر ترک که او را برد در واقع روسی است. متأسفانه کسی این موضوع را موشکافی نمی کند که یزدانی قبلاً هم به این کشتی گیر باخته بوده و شاید تنها بگویند که چرا یزدانی به ترکیه باخته است. اسماعیل پور هم می توانست قهرمان شود اما کمیل قاسمی کشتی اش را اشتباه پیاده کرد.

نایب قهرمان سابق المپیک با اشاره به سطح مسابقات جهانی گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و دنیا دوباره شروع کرده است. چه کسی فکر می کرد ۵۷ کیلوی کره شمالی اول شود یا ترکیه پس از سال ها دوباره مدعی شود و با کمک یکی دو کشتی گیر روس روی سکو بروند. روس ها هم به شدت کار می کنند و نسل جدیدی از کشتی روسیه در حال شکوفایی است.

برزگر با انتقاد از بی توجهی ها به کشتی گفت: پارسال که قهرمان جهان شدیم حتی رهبری هم تبریک گفتند اما مسئولین ورزش هیچ توجهی به کشتی نکردند. آن ها برای تیمی که پارسال قهرمان جهان شد چکار کردند. چرا کسی نمی گوید که دلیل دوری گودرزی، تقوی و لشگری از کشتی چیست. مسئولین به قهرمانانمان توجه نمی کنند. آن ها دائم از نداری صحبت می کنند و شانه خالی می کنند اما توقعشان تنها قهرمانی است. چرا مسئولین ما همه چیز را مجانی می خواهند.

سرمربی سابق تیم ملی ادامه داد: زمانی که با مارتینتی رئیس وقت فیلا صحبت می کردم و می گفتم که مشکل مالی داریم او به من گفت مگر شما بنگلادش هستید. کشور شما با این همه ثروت و نفتی که دارد نباید وضعیت ورزش آن به این شکل باشد.

وی ادامه داد: الان توجه مسئولین به فوتبالی است که بعضی فوتبالیست هایش مثل برخی دکترها هم پول رومیزی می گیرند و هم پول زیرمیزی. اما وقتی در دوومیدانی اولین مدال المپیک را گرفتیم برای قهرمانمان چه کردیم.

برزگر همچنین گفت: تیم ما از هشت وزن پنج مدال گرفته که حالا یکی دو مدال آن هم طلا نشده است. ما توقعات را بالا برده ایم اما هیچ توجهی به کشتی نکرده ایم. با این شرایط که ورزش ایران دارد سال دیگر هم بدتر از این می شود این در حالی است که چند سال قبل ما دوم می شدیم جشن می گرفتیم اما بدون اینکه توجه لازم شود حالا فقط قهرمانی می خواهیم.

عضو شورای فنی کشتی آزاد در پایان در پاسخ به اینکه حالا برای بازی های آسیایی چطور باید این تیم را آماده کرد گفت: کمتر از ۱۰ روز دیگر بازی های آسیایی افتتاح می شود اما مسئولین هنوز جایزه این مسابقات را مشخص نکرده اند. از مسئولین ورزش می خواهم هرچه سریع تر جایزه ورزشکاران را مشخص کنند تا آن ها با انگیزه مضاعف راهی مسابقات شوند.