به گزارش مشرق،علی فتح الله زاده در مورد جلسه امروز خود با بهرام افشار زاده گفت: همیشه وقتی مدیریت یک مجموعه تغییر می کند ابهاماتی به وجود می آید. امروز به همین خاطر به باشگاه استقلال آمده ام و رفع ابهام کرده ام.

وی افزود: دوستان لیستی را در اختیار دارند که اعلام کردند ما نمی دانیم شرایط آن به چه شکلی است. بنده توضیح دادم که که در ۷۰ _ ۸۰ درصد این لیست پول پرداخت کرده ام. به دلیل اینکه زمانی که من رفتم و مدیریت باشگاه تغییر پیدا کرد سال مالی باشگاه به پایان نرسیده بود و ۴ ماه از زمان آن باقی مانده بود. به همین خاطر حساب مالی ما بسته نیست و هنوز هم در جریان است. به طور مثال به خیلی از بازیکنان پول پرداخت شده اما هنوز از حساب های آنها کم نشده است که این مبلغ بالغ بر یک میلیارد است. شما به خوبی می دانید در آوردن صورت های مالی کار یک جلسه دو جلسه نیست و نیاز به زمان دارد. قرار شد هفته ای یک بار جلسه داشته باشیم و با دادن اسناد و مدارک رفع ابهام کنیم و همه چیز را شفاف کنیم تا ان شاءالله سازمان بازرسی به خوبی حسابرسی کند و سازمان خصوصی سازی هم قیمت واقعی باشگاه را مشخص کند. از نظر بنده برند و پول باشگاه استقلال بالای ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد. امیدوارم حق و حقوق باشگاه و هوادارانش از بین نرود.

فتح الله زاده در پاسخ به این سوال که هنگام تغییر مدیریت آیا مدارک را تحویل داده بود خاطرنشان کرد: بله مدارک را دادم که وزارت ورزش و مسئولان باشگاه توانستند میزان بدهی را مشخص کنند اما بعضی از این مدارک را نمی دانستند کجاست که من گفتم اگر این موارد را از مدیر مالی قبلی باشگاه بخواهند او ارائه می کند. یک سری از مدارک را هم تغییر دادم و بقیه مدارک را هم به لطف خدا به مسئولان تقدیم می کنم.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در مورد اینکه افشار زاده اعلام کرده بود بزرگی یک حرف می زند و فتح الله زاده چیز دیگری می گوید، خاطرنشان کرد: خیر بنده چیز خاصی نمی گویم. البته در این مورد از افشار زاده سوال نکردم که بدانم منظورش به طور دقیق چیست اما همان چیزی که من می گفتم را بزرگی بیان می کرد ما از شرکت زاگرس ۳۰۰ میلیون تومان پول گرفتیم و بدهکار هستیم که او هم تائید کرد و بهرام افشار زاده هم قول داد که این پول در اسرع وقت پرداخت شود.

فتح الله زاده در پاسخ به این سوال که اعلام کرده بود از جام های گم شده باشگاه استقلال خبری ندارد و آیا نمی داند این جام ها در اختیار چه کسی است عنوان کرد: این جام ها برای قبل از انقلاب است نه من افراد دیگر هم نمی دانند این جام ها کجاست. بنده که اولین مدیرعامل باشگاه استقلال بعد از انقلاب نبودم. بعد از انقلاب کاظم اولیایی، محمد قریب و… هم به باشگاه استقلال آمدند. هیچ کس این جام ها را ندیده است. روزی که من به باشگاه استقلال آمدم شما حتما عکس های ما را دیده اید هیچ وقت جامی آنجا نبود. جام های موجود را که بالغ بر ۲۰۰ عدد است را از مکان های مختلف جمع آوری کردیم حتی یک جام را از حمام عمومی پیدا کردم. از آن فرد حمامی خواهش کردم و گفتم این جام برای استقلال است و بده آن را ببریم. وقتی این موضوع را بیان کردیم عده ای که جام در اختیار شان بود آنها را به باشگاه بازگرداندند. اکنون ۲۰۰ جام در باشگاه است. قرار است آقای نظری آنها را لیست برداری کند و من زیر آن را امضا کنم. جام هایی هم که در زمان من کسب شده است در دفتر باشگاه قرار دارد و به برادر خوبم پندار توفیقی اعلام کردم این همان جام ها است.

وی در پایان در مورد اینکه گفته می شود مالکیت ساختمان باشگاه استقلال مسکونی است و در زمان مدیریت او اقدامی در این راستا انجام نشده که اکنون برای پلمب باشگاه هم اقداماتی صورت گرفت بود گفت: من در این مورد اقدام کرده بودم و موضوع اینگونه نیست در ساختمان های مسکونی می توان کارهای فرهنگی انجام داد. ما در این چند سال این کار را انجام دادیم. شرایط پرسپولیس هم مثل ما است. در خیلی از ساختمان های دیگر که مسکونی هستند کار مطبوعاتی انجام می شود و این اجازه داده می شود. از نظر من مشکلی نبوده است. البته یک بار هم در گذشته برای بسته شدن باشگاه اقدام شد اما ما همین حرف ها را زدیم و شهرداری وقت اجازه داد ما کارمان را انجام دهیم. پرسپولیس هم همین وضعیت را دارد و کار خود را دنبال می کند. احساس می کنم این تابلوی بزرگی که اکنون مقابل باشگاه نصب شده است بدون مجوز بوده و به شهرداری به همین خاطر برخورده است. حتما بهرام افشار زاده در این مورد صحبت می کند و مشکل را حل خواهد کرد.