ملت ایران: هر چند استقلال با یک برد فوق العاده در امارات گام بزرگی که برای صعود به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان برداشت و طبیعی است تمام اخبار مربوط به این تیم حاکی از اتفاقات خوب و مثبت باشد اما در آستانه این صعود دل انگیز دل نگرانی های زیادی هم برای آبی ها وجود دارد و همین مساله به صورت موازی با موفقیت های این تیم هواداران استقلال را در برزخی عجیب قرار داده و با سوال های مختلفی روبرو کرده که نشان دهنده نگرانی آنها نسبت به حفظ اقتدار این فصل در فصل آینده و موفقیت در بازی های مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیایت.
در حالی که هنوز یک بازی دیگر تا پایان کار آبی ها در این فصل باقی مانده ستاره های بی جانشین این تیم مثل مجتبی جباری، پژمان منتظری، ساموئل و حتی فرهاد مجیدی پیشنهاد های خوبی از تیم های عربی دارند و به نظر می رسد با توجه به رقم پیشنهادها حفظ آنها در استقلال کار بسیار دشواری برای مدیران باشگاه آبی تهران باشد. بدتر آنجاست که این پیشنهاد ها در حالی به ستاره های آبی داده می شود که دست فتح الله زاده خالی تر از همیشه است و او برای راضی نگه داشتن این چهره ها فعلا چیزی در چنته ندارد. در این شرایط همه بازیکنانی که از حضور در استقلال راضی اند منتظر پیشنهاد باشگاه هستند اما خود باشگاه معطل تصمیم نهایی امیر قلعه نویی است و اینکه بالاخره او در استقلال می ماند یا نه. ظاهرا برای مدیران باشگاه فعلا حفظ امیر قلعه نویی در راس کادر فنی از هر اقدام دیگر حتی استند بای نگه داشتن ستاره ها و چهره های محبوب تیم مهم تر است و در اولویت قرار دارد چرا که آنها می دانند در این صورت ستاره ها یکی یکی راضی به ماندن می شوند. فتح الله زاده و همکارانش در باشگاه استقلال خوب می دانند خیلی از این ستاره ها می دانند اگر امیر قلعه نویی در تیم بماند درصد موفقیت و تکرار قهرمانی در لیگ برتر یا حتی رسیدن به قهرمانی اسیا بالاتر خواهد بود. خیلی ها هم به خاطر شخص امیر قلعه نویی و ارادتی که به او دارند در تیم می مانند ضمن اینکه حفظ قلعه نویی می تواند متضمن جذب ستاره های دیگری به این تیم باشد که به قویتر شدن استقلال کمک زیادی می کند.
در این شرایط شاید قبل از اینکه رقبا سرمربی قهرمان را از چنگ استقلال بربایند فتح الله باید بتواند با گرفتن امتیاز از وزارت ورزش و بودجه اولیه اقدام عاجلی برای نگه داشتن قلعه نویی و سپس ستاره های تیمش انجام دهد. کاری که شاید حاجی آبی ها زیر زیرکی و مخفیانه در حال انجامش است و چیزی از مراحل پروسه مهمترین کارش را به رسانه ها بروز نداده است!