ملت ایران: تیم ملی فوتبال کشورمان که برای رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در مسیر راه یابی به ریودوژانیرو برای موفقیت در سه گام پایانی و سرنوشت ساز خود را آماده می کند، پس از آن که با صلاح دید کادرفنی تیم ملی عصر دیروز تمرینات خود را لغو کرد، امروز در کمپ تیم های ملی سومین جلسه ی تمرینی خود را از ساعت ۱۰:۳۰ صبح برگزار کردند.
پیش از آغاز این تمرین مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال به آکادمی تیم های ملی آمد و لحظاتی را با کی روش و علیرضا منصوریان به صحبت پرداخت. نبی همچنان نشست خود با کی روش را در رابطه با بازگشت سیدمهدی رحمتی و هادی عقیلی برگزار نکرده است.
ملی پوشان برخلاف روز گذشته که با خبرنگاران مصاحبه نکردند جز غلامرضا رضائی، امروز در محاصره ی خبرنگاران به سوالات آن ها پاسخ دادند. هرچند با درخواست کی روش از مدیر روابط عمومی فدراسیون، قرار شد خبرنگاران سولات خود را کوتاه بپرسند. محمد غلامی به خاطر همین تذکر ابتدا با توجه به شروع تمرین از مصاحبه با خبرنگاران بازگشت اما وقتی متوجه شد که قرار است با پزشکان تمرینات را انجام دهد برای انجام ادامه مسابقه نزد خبرنگاران رفت.
دروازه بانان تمرینات اختصاصی خود را زیرنظر گاسپارت انجام دادند.
بازیکنان زیرنظر بدنساز بدن های خود را گرم کردند که در این بین آقاجانیان صحبت های بدنساز را ترجمه می کرد. آقاجانیان و امید نمازی ۱۰ دقیقه پیش از آغاز تمرین مقدمات آن را فرآهم کردند. کی روش پرتغالی امروز بیش تر نظاره گر تمرینات بازیکنان بود. عمده ی تمرینات امروز ملی پوشان شامل حرکات پا به توپ، استارت های بلند و کوتاه، پاس در عمق و عرض بود و پس از این نیز بازیکنان به ۳ گروه ۷ نفره تقسیم شدند و کارهای بدنی خود را دنبال کردند.
بعد از اینکه بازیکنان کارهای سرعتی و استقامتی انجام دادند در یک سوم زمین به ۲ تیم سبز و قرمز تقسیم شدند که ۲ بازیکن کنار هر دروازه می ایستادند که وقتی توپ به آنها می رسید وظیفه ارسال به دروازه را داشتند.
کی روش ۲ - ۳ بار این تمرین را قطع کرد و به بازیکنان نکاتی را گوشزد می کرد. او حتی به جای بازیکنان روی خط قرار گرفت و نحوه ارسال توپ را به آن ها گوشزد کرد. در یک صحنه نیز به حاج صفی تأکید داشت که باید توپ را با جدیت به بیرون بفرستد که خودش برای نشان دادن این کار توپ را با ضربه ای به سکوها فرستاد. این بخش از تمرین با جدیت زیادی دنبال می شد. در یکی از صحنه ها رحمان احمدی نکته ای را به صورت جدی به محمد نوری گفت.
محمد رضا خلعتبری دائما به رضا حقیقی تأکید می کرد که برای انجام پرس باید جلوتر بیاید. اولادی و انصاری فرد در این تمرین بسیار آماده نشان دادند و توانستند گل های زیادی به ثمر برسانند.
ملی پوشان تیم پرسپولیس که ظاهرا شنیده بودند رویانیان در برنامه ورزش و مردم در مورد سرمربیگری ابراهیم زاده صحبتی انجام داده از خبرنگاران در این باره سوالاتی پرسیدند که خبرنگاران به آنها گفتند هنوز به صراحت چنین خبری اعلام نشده است.