آقای سجادی! شما دیگر چرا؟ نصرا… سجادی برای جامعه ورزش کشور به ویژه فوتبالی ها چهره ای شناخته​شده و معرف حضور تمامی اهالی ورزش به ویژه فوتبال است. در سوابق اجرایی او به غیر از قائم مقامی سازمان تربیت بدنی و سرپرستی کاروان های ورزشی ایران در چند دوره بازی های آسیایی و المپیک، ریاست فدراسیون فوتبال در سال های ۶۵-۶۴ نیز ثبت شده؛ همان زمانی که ۱۴ بازیکن تیم ملی استعفا دادند! آقای سجادی کاندیدای وزارت ورزش قبل از گودرزی بود اما نتوانست از نمایندگان مجلس رأی اعتماد بگیرد و تنها ۱۲۴ نفر به او رأی مثبت دادند و ۱۰۶ نفر مخالف و ۲۲ نفر ممتنع.
***
این سوابق و کارنامه را از جناب نصرا… خان سجادی گفتیم تا همه بدانند می خواهیم چند کلمه درباره فردی حرف بزنیم که بیشتر عمرش را در مسئولیت های مهم و کلان ورزش سپری کرده است. دیروز مصاحبه ای از شما روی خروجی آمد مبنی بر اینکه وزارت ورزش نه تنها مخالفتی با عقد قرارداد کروش ندارد بلکه موافق ثبت قرارداد اوست و متأسفانه استنباط شخصی رسانه ها از حرف های وزیر در نشست خبری چیز دیگری بود و حاشیه های بی مورد در این قضیه ساخت.
***
آقای سجادی، بنده که شخصاً در نشست خبری آقای گودرزی حضور داشتم، کمی شک کردم که نکند من در آن لحظه ای که آقای وزیر داشتند از کروش حرف می زدند، حواسم جای دیگری بوده و استنباط شخصی ام را از حرف های وزیر نوشته ام! شما می گویید خبرنگاران فضاسازی کردند. بد نیست متن کامل حرف های وزیر را مرور کنید. وزیر ورزش در نشست خبری اش که در دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در مجموعه ورزشی شیرودی برگزار شد، چنین گفت: «من درباره انتخاب کروش دخالتی نداشتم اما مشورت هایی که بخواهند، می دهم. البته در بحثکروش به کفاشیان تذکر دادم که نباید زیر بار هر شرایطی برویم و به همین دلیل ۱۱ شرط دیگر اضافه و در آن بحثکاهش رقم قرارداد و تثبیت این رقم و سایر موارد اجرایی شد.»
ایشان در بخش دیگری ضمن انتقاد از حمایت برخی رسانه ها و گزارشگران گفتند: «وقتی تیم ملی برگشت، با یک هماهنگی ویژه جوی ایجاد شد که همه خواستار ماندن کروش بودند!»
ایشان همچنین در ادامه یادآور شدند: «بعضی گزارشگران تلویزیونی می گفتند خدا را شکر بازنده ای سربلند بودیم. در حالی که بعد از جام جهانی مربیان بزرگی حاضر بودند بیایند با ما کار کنند اما فضاسازی رسانه ای اجازه نداد ما براساس منافع ملی بهترین گزینه را انتخاب کنیم.»
آقای سجادی! اتفاقاً آقای وزیر در آن نشست اعلام کردند اگر حمایت های گزارشگران و فضای رسانه ای نبود، به طور حتم ما می توانستیم گزینه های دیگری را سرمربی تیم ملی کنیم. شما وقتی مطالب آقای وزیر درباره کروش را خواندید، چه استنباطی کردید که می گویید وزارت ورزش موافق ثبت قرارداد او بوده؟!
***
آقای سجادی! می شود ما جایمان را با هم عوض کنیم؟ ما دقایقی بشویم معاون وزیر ورزش و شما بشوید خبرنگار. دوباره از بالا حرف های وزیر را بخوانید تا ببینیم شما چطور آن حرف ها را استنباط می کنید؟! شاید استنباط ما با استنباط شما که از جمله تحصیلکردگان و متخصصان ورزش هستید، فرق می کند!
آقای سجادی! شما که از جنس ورزش آن هم تحصیلکرده اش هستید، بهتر نیست به وزیر ورزش بهتر مشورت بدهید تا در نشست خبری آن گونه از کروش انتقاد نکند که سرمربی تیم ملی علناً در مصاحبه اش بگوید هر وقت کفاشیان با وزیر به توافق رسید، برمی گردم؟ و حالا در این شرایط مجبور شوید توپ را به زمین خبرنگاران که همیشه دیوارشان کوتاه ترین دیوار است، بیندازید؟!
***
ما شما را طور دیگری با آن سوابق تان می شناسیم و نگذارید این نگاه ما به شما عوض شود. حقیقتش دل مان خوش بود که اداره ورزش به دست ورزشی ها و متخصصان این حوزه افتاده اما با این رویه ای که شما در پیش گرفته اید، می ترسیم دل مان برای همان مدیرانی که غیرورزشی بودند، تنگ شود!
۲۵۱ ۴۱