به گزارش مشرق، هفدهمین دوره بازی های آسیایی در بخش تکواندو از ۸ مهرماه به مدت ۴ روز در اینچئون کره جنوبی برگزار خواهد شد که نمایندگان کشورمان در ۲ بخش مردان و بانوان به دیدار رقبای خود می روند.

سوسن حاجی پور، سمانه شش پری، کیمیا علیزاده، شکرانه ایزدی، فاطمه روحانی و اکرم خدابنده در بخش بانوان و فرزان عاشورزاده، بهنام اسبقی، مسعود حجی زواره، مهدی خدابخشی، یوسف کرمی و سجاد مردانی در بخش آقایان نمایندگان تکواندو ایران در این رقابتها خواهند بود که پنجشنبه(۳ مهرماه) عازم اینچئون کره جنوبی می شوند.

هدایت تیم بانوان برعهده مینو مداح(سرمربی) و پروانه تهرانی(مربی) خواهد بود و هدایت تیم مردان برعهده بیژن مقانلو(سرمربی) و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی(مربی) است.

بر اساس برنامه اعلام شده، مسابقات تکواندو در این رویداد مهم از روز سه شنبه(۸ مهرماه) با مبارزات اوزان ۷۴ - و ۸۷ - کیلوگرم مردان و ۴۹ - کیلوگرم و ۵۳ - کیلوگرم بانوان آغاز می شود.

که از تیم ایران، مسعود حجی زواره در وزن ۷۴ - کیلوگرم(وزن پنجم)، یوسف کرمی در وزن ۸۷ - کیلوگرم(وزن هفتم) مردان و سوسن حاجی پور در وزن ۵۳ - کیلوگرم(وزن سوم) بانوان مبارزات خود را انجام می دهند.

چهارشنبه(۹ مهرماه)، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی در اوزان ۸۰ - کیلوگرم(وزن ششم) و ۸۷ + کیلوگرم(وزن هشتم) مردان، و سمانه شش پری در وزن ۵۷ - کیلوگرم(وزن چهارم) به مصاف رقبای خود خواهند رفت.

روز سوم، پنجشنبه(۱۰ مهرماه) از تیم مردان تنها بهنام اسبقی در وزن ۶۸ - کیلوگرم(وزن چهارم) به روی شیاپ چانگ می رود و از تیم بانوان کیمیا علیزاده در وزن ۶۲ - کیلوگرم(وزن پنجم) و شکرانه ایزدی در وزن ۶۷ - کیلوگرم(وزن ششم) مبارزات خود را پیگیری می کنند.

در آخرین روز این دوره از رقابت ها نیز، جمعه(۱۱ مهرماه) فاطمه روحانی در وزن ۷۳ - کیلوگرم و اکرم خدابنده در وزن ۷۳ + کیلوگرم(اوزان هفتم و هشتم) به همراه فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن ۵۸ - کیلوگرم(وزن دوم) رقابتهای خود را در شیاپ چانگ اینچئون، برگزار خواهند کرد.

طبق برنامه؛ مسابقات از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ به وقت محلی در بخش مقدماتی پیگیری خواهد شد، رقابتهای نوبت عصر از ساعت ۱۴ تا ۱۷ دنبال می شود و از ساعت ۱۸ نیز مرحله فینال برگزار خواهد شد.

بازگشت تیم دوشنبه(۱۴ مهرماه) خواهد بود.

تکواندو از سال ۱۹۸۶ که رقابت ها به میزبانی سئول کره جنوبی برگزار شد، به جمع رشته های حاضر در بازی های آسیایی اضافه و این هفتمین دوره حضور رشته تکواندو در این رقابت ها خواهد بود.

تیم تکواندو ایران تاکنون در این مسابقات موفق به کسب ۳۲ مدال رنگارنگ شده است که ۸ مدال آن طلا، ۹ مدال نقره و ۱۵ مدال، برنز بوده است.

منبع:فدراسیون تکواندو