به گزارش مشرق، محمد پنجعلی درباره وضعیت قرارداد کارلوس کی روش و مبهم بودن آینده نیمکت تیم ملی فوتبال ایران با بیان مطالب فوق اظهار کرد: من از روز اول هم گفتم مشکل فوتبال ما با کی روش حل نمی شود. وقتی ما استادیوم و زیرساخت مناسب نداریم کی روش چه کار می خواهد انجام بدهد؟

وی با تاکید بر اینکه تیم ملی با مشکلات زیادی به جام جهانی اعزام شد، گفت: کی روش کار خاصی در تیم ملی انجام نداده است. فقط در بازی برگشت با کره جنوبی بود که تیم ملی نتیجه خوبی گرفت و البته آن هم یک معجزه بود. در آن بازی هم ۹۰ دقیقه دفاع کردیم و در عین ناباوری کره را شکست دادیم.

سرپرست پرسپولیس خاطرنشان کرد: مشکل فوتبال ما معلوم است. در این چند سال کدام تیم باشگاهی ما تا مرحله نیمه نهایی یا نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده است؟ کدام تیم و باشگاه استادیوم استاندارد و به روز دارد؟ آیا استقلال و پرسپولیس از خودشان استادیوم دارند؟ چه چیز ما حرفه ای و درست و حسابی است؟

پنجعلی افزود: حالا کی روش فوتبال ما را با این شرایط می بیند. همه فکر می کنند او وزیر ورزش و جوانان است که درباره همه چیز نظر می دهد برای اینکه او را بیهوده بزرگ کرده اند. ما در جام جهانی سه باخت آوردیم و برگشتیم. در جام جهانی تاکتیک خاصی به جز دفاع کردن نداشتیم.

وی تصریح کرد: البته نه کی روش مشکل دارد و نه شخص دیگری. تفکری که بر فوتبال ما حاکم است آنرا به این روز انداخته است.

سرپرست پرسپولیس در پاسخ به این سئوال که " اگر کی روش سرمربی تیم ملی نباشد، چه فردی می تواند این پست را بر عهده بگیرد "؟ گفت: من می گویم سرمربی تیم ملی ایرانی باشد ولی همان امکانات و شرایطی که برای کی روش در نظر می گیرند به سرمربی ایرانی هم بدهند.

پنجعلی یادآور شد: چطور ما در همه چیز می گوییم ایرانی ها توانمند هستند. چطور دانشمندان ایرانی به همه چیز می رسند. هواپیمای بدون سرنشین می سازیم و خیلی مسائل دیگر ولی در فوتبال از این استعدادها و توانمندی ها نداریم؟

وی اظهار کرد: برای درست شدن فوتبال اول باید تفکر و امکانات را درست کرد. باید فوتبال را تعطیل کنیم یا یک پروسه ۱۰،۱۲ ساله را طی کنیم. باید از کشورهایی که از نظر فرهنگی، آب و هوایی و فوتبالی شبیه به ما هستند الگوبرداری کنیم. بیاییم کره جنوبی و ژاپن را الگو قرار دهیم. به نظرم فوتبال را چند سال تعطیل کنیم بهتر از این است که " کجدار و مریز " فعالیت کنیم.

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در پایان درباره دیدار این هفته این تیم با تراکتورسازی تبریز هم گفت: برد مقابل صبای قم به بازیکنان کمک کرد تا خودشان را پیدا کنند. آنها از نظر روحی و روانی در وضعیت خوبی قرار دارند.