به گزارش مشرق، حمید استیلی درباره آخرین وضعیت باشگاه راه آهن اظهار کرد: مشکلات زیادی داریم و این مشکلات باعثمی شود نتوانیم با تمرکز کامل بازی هایمان را انجام دهیم. شرایط ما نسبت به تیم های دیگر متفاوت است زیرا هنوز مشکل مالکیتی باشگاه ما حل نشده است. البته دادستانی برای حل این مشکل قول هایی داده و اعلام کرده است در روزهای آینده مشکل حل خواهد شد.

وی به شکست ۳ بر صفر تیمش برابر پدیده مشهد اشاره کرد و گفت: در آن بازی روی اشتباهات فردی اولین گل را دریافت و سپس سعی کردیم بازی را کنترل و به دروازه حریف حمله کنیم اما نتوانستیم در این امر موفق باشیم و حریف هم از ضدحمله ها خوب استفاده و دروازه ما را باز کرد.

استیلی در ادامه گفت: مشکلات مالکیتی باشگاه تمرکز من را بر هم زده و نمی توانم تمام فکرم را روی مسائل فنی بگذارم. همین موضوع باعثمی شود تیم ما نتایج نوسانی داشته باشد. امیدوارم هرچه زودتر مسئولان دادستانی عنایت کرده و مشکل ما را حل کنند. بازیکنان ما با گذشت ۶ هفته از لیگ هنوز یک ریال دریافت نکرده اند و بعضی از آنها به خاطر این که از شهرستان به تهران آمده اند، مشکل سکونت دارند که با اعتبار خودمان مشکلات آنها را تا حدودی حل کرده ایم.

استیلی در پاسخ به این سوال که آیا در بازی مقابل پدیده شیثرضایی را مقصر شکست تیمش می داند، گفت: در آن بازی خط دفاع ما دچار اشتباه شد و من مقصر شکست را یک نفر نمی دانم.

سرمربی تیم راه آهن همچنین گفت: اکثر تیم های لیگ برتر در موعد مقرر جمع شده اند و برنامه های آماده سازی خود را قبل از شروع فصل پیگیری کرده اند. تعدادی از آنها اردوهای آماده سازی در تهران و خارج از کشور برگزار کرده اند و در این امر از ما پیشی گرفتند ولی ما به خاطر مشکلات مان نمی توانستیم زودتر تیم مان را ببندیم و به نوعی زمان را از دست داده ایم. در حال حاضر تیم جوان و باانگیزه ای داریم که معتقدم با گذشت زمان نتایج بهتری خواهند گرفت.

حمید استیلی درباره موضوع حق پخش تلویزیونی نیز گفت: این موضوع باید هر چه زودتر حل شود و حق پخش واقعی به باشگاه ها پرداخت شود. اگر این مبلغ پرداخت شود می تواند حدود ۶۰ درصد از هزینه باشگاه ها را تامین کند. خیلی از باشگاه ها با مشکل مالی مواجهند و این موضوع می تواند مشکل مالی آنها را حل کند. در حال حاضر که آقای گودرزی به این موضوع وارد شده اند و ما هم امیدوار شده ایم که بتوانند مشکل ما را حل کنند. البته شنیده ام وزیر ورزش نامه ای را به وزیر کشور نوشته و از او خواسته تا به موضوع حق پخش تلویزیونی وارد شود. وزیر ورزش هم در این رابطه حق را به باشگاه ها داده و قول هایی برای حل این مشکل داده است.

وی در پایان درباره حضور علی کریمی در کادر فنی باشگاه راه آهن خاطرنشان کرد: علی کریمی یکی از اسطوره های فوتبال ایران است و من به شخصه او را دوست دارم. با توجه به این که رابطه نزدیک و خوبی با بازیکنان و کادر فنی ما دارد، پیشنهادی به او دادم که در هر پستی که دوست دارد به کادر فنی ما کمک کند. او قرار است این پیشنهاد را بررسی کند و نظرش را به ما بگوید.