به گزارش مشرق، روز گذشته(دوشنبه) سرانجام بازار تابستانی نقل وانتقالات در قاره اروپا به پایان رسید و همانطور که انتظار می رفت جابجایی های متعدد و بزرگی در این روز صورت گرفت، از جمله انتقال قرضی رادامل فالکائو، مهاجم کلمبیایی موناکو به منچستریونایتد که او را در کنار دیگر ستاره های تازه وارد شیاطین سرخ همچون آنخل دی ماریا، مارکوس روخو و دلی بلیند قرار داد.

با احتساب شش میلیون پوندی که برای یک فصل حضور قرضی فالکائو به موناکو پرداخت شده است، لوئیز فن خال در تابستان امسال در مجموع رقمی معادل ۲۰۰ میلیون یورو خرج خرید بازیکنان جدید کرده که این رقم یکی از دلایل اصلی ثبت رکوردی جدید برای مبلغ خرید بازیکنان در لیگ برتر انگلیس بوده است.

۲۰۰ میلیون یورویی که منچستریونایتد برای خرید هفت بازیکن جدید در این فصل خرج کرده، این تیم را به ولخرج ترین تیم تاریخ فوتبال بریتانیا در یک پنجره نقل وانتقالات تبدیل کرد.

شیاطین شرخ از این ۲۰۰ میلیون، ۷۵ میلیون یورو را صرف خرید آنخل دی ماریا بال آرژانتینی رئال مادرید کردند که این گران ترین خرید در تاریخ تمامی باشگاه های بریتانیاست. پس از او، من یونایتد فالکائو را هم با قراردادی شش میلیون پوندی برای یک فصل از موناکو قرض گرفته است که در پایان فصل جاری این قرارداد می تواند برای چهار فصل دیگر تمدید شود اگر منچستری ها از عملکرد وی رضایت داشته باشند و ۵۱ میلیون پوند دیگر به موناکو بپردازند.

طبق گزارش مؤسسه مطالعات تجارت ورزشی دلویت، رقم خرید بازیکن در لیگ برتر در تابستان امسال ۲۵۰ میلیون یورو نسبت به سال گذشته که به رقم ۷۹۶ میلیون رسید، افزایش داشته است. این رقم در فصل گذشته نیز نسبت به فصل پیش از آن ۱۶۴ میلیون یورو افزایش داشته بود.

در بیانیه این مؤسسه آمده است: پنجره نقل وانتقالات تابستان امسال در لیگ برتر بالاترین رکورد ثبت شده در فصول نقل وانتقالات تاریخ فوتبال انگلیس است که از دلایل آن علاقمندی باشگاه ها به جذب استعدادهای جام جهانی بوده است. هرچند دلیل اصلی این موضوع افزایش درآمد باشگاه ها از فروش حق پخش تلویزیونی بازی های شان بوده است. فصل گذشته در مقایسه با فصل پیش از آن، هر تیم لیگ برتری به طور متوسط رقمی در حدود ۳۱.۶ میلیون یورو بیشتر از محل فروش حق پخش تلویزیونی بازی هایش درآمد داشته است.