به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ چهارشنبه هفته ای که گذشت، سه وزیر دولت دکتر روحانی جلسه ای برگزار کردند تا برای واگذاری امتیاز دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تصمیم گیری کنند.
محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی به همراه حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری در این جلسه، بابت واگذاری دو باشگاه بزرگ پایتخت به توافقاتی دست یافتند. جالب اینکه رسانه های کشور از پرداختن به این موضوع مهم غافل ماندند تا اینکه حجت الاسلام پورمحمدی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «در آخرین جلسه ای که با وزیر ورزش داشتیم موافقت شد دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تا حداکثر ماه آینده به فروش برسد. ما در یک سال گذشته یک سوم واگذاری ها را در همین مدت انجام دادیم. حجم این واگذاری ها بیش از ۴۰ میلیارد تومان بود و گام بلندی برای خصوصی سازی انجام دادیم.»
وزیر دادگستری همچنین گفت: «این دو باشگاه طبق قانون باید واگذار شوند اما اینکه چقدر می ارزد؟ با چه شرایطی باید فروخته شود بحثی جداست. در آخرین جلسه با وزیر ورزش موافقت شد این دو باشگاه تا حداکثر ماه آینده به فروش برسد. الان در حال قیمت گذاری و محاسبه بدهی ها هستیم و باید شرایطی را برای واگذاری بگذاریم که این دو باشگاه به شکل مطلوب اداره شود. یکی از شروط ما ارائه سهم به یکی از پیشکسوتان است و امیدواریم بتوانیم به نحو قابل قبولی این دو باشگاه را واگذار کنیم.»
اما قبل از واگذاری این دو باشگاه، باید نمایندگان مجلس نیز آن را تائید کنند. به معنای دیگر واگذاری دولتی پرسپولیس و استقلال بدون مجوز نمایندگان مجلس به انجام نمی رسد. البته مهلت یک ماهه برای فروش و واگذاری این دو باشگاه به ۵ ماه افزایش یافت و قرار است در طول ۵ ماه آینده، تمامی شرایط واگذاری به صورت مزایده ای از طریق رسانه ها اعلام شود. جالب اینکه اسپانسرهای دو باشگاه سرخابی، اولین مشتریان مزایده هستند و برای خرید امتیاز کامل این پرسپولیس و استقلال از همین حالا اعلام آمادگی کرده اند.
در بحثواگذاری سهام، سهمی هم برای هواداران تعیین شده و پیشکسوتان باشگاه نیز می توانند بخش دیگری از سهام را تصاحب کنند.
۲۵۲ ۴۱