به گزارش مشرق، پنجمین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته روز شنبه با حضور ۳۱۹ کاراته کا از ۴۵ کشور در " اوکیناوا " آغاز و ظهر امروز یکشنبه با قهرمانی میزبان به پایان رسید. ژاپنی ها با ۱۰ مدال طلا، ۵ نقره و ۱۰ برنز در مکان نخست قرار گرفت، تیم ملی کشورمان نیز با کسب ۳ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز در جای دوم ایستاد و تیم فرانسه با یک طلا و یک برنز سوم شد.

تیم های ترکیه با ۴ نقره و ۲ برنز، ویتنام با یک نقره و ۲ برنز، برزیل و یونان هر کدام با یک نقره، مکزیک با ۴ برنز، کرواسی، چین، آرژانتین، مالزی، اندونزی و چین تایپه هر کدام با یک برنز در مکان های چهارم تا چهاردهم جدول رده بندی جای گرفتند.

در ادامه مسابقات روز پایانی ایمان سنچولی پس از استراحت در دور نخست، مقابل رسول کریموف روس ۴ بر ۲ به برتری رسید، در مبارزه دوم ۲ بر یک چی وانگ یونگ از چین تایپه را از پیش رو برداشت، مبارزه سوم برابر فرانکو روکوزو از آرژانتین پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران برنده شد و به فینال راه یافت.

سنچولی در مبارزه برای کسب مدال طلا پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه مقابل انیس ارکان ترکیه ای، با رای داوران برنده تاتامی شد و به مدال طلا دست پیدا کرد.

ضمن اینکه پگاه زنگنه کاراته کای وزن ۶۸ - کیلوگرم تیم ملی بانوان در فینال به مصاف " مروه کوبان " از ترکیه رفت و با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست پیدا کرد و به نشان طلا دست یافت. وی برای رسیدن به دیدار پایانی دور نخست ۴ بر یک برابر موران لوپز از مکزیک به برتری رسید و سپس ۲ بر صفر شینا مای از کشور میزبان رو از پیش رو برداشت. زنگنه با این پیروزی به دور نیمه نهایی صعود کرد و در این مرحله با برتری ۶ بر یک مقابل مایا سوزوکی، دیگر کاراته کای ژاپنی جواز صعود به مسابقه فینال رو کسب کرد.

بنابراین تیم ملی کاراته کشورمان که با ۱۳ کاراته کا در دو بخش بانوان و آقایان در این مسابقات شرکت کرده بود با سه مدال طلای مهدیزاده، سنچولی و زنگنه، دو نقره سمندر و چالاکی و سه برنز فداکار، پورشیب و حمیده عباسعلی به کار خود در این مسابقات پایان داد.