به گزارش مشرق، بلال ماخوف قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد روسیه که به دلیل مصدومیت کتف و افزایش وزن مدتهاست در مسابقات کشتی آزاد شرکت نمی کرد، تمرینات خود را برای حضور در رشته فرنگی آغاز کرده است.

ماخوف که مدال برنز جوانان جهان در رشته فرنگی در سال ۲۰۰۵ را در کارنامه خود دارد با توجه به توصیه مربیان در رشته آزاد حاضر شده بود و صاحب سه مدال طلای و یک نقره جهان و یک مدال برنز المپیک شده بود.

وی با توجه به تغییر اوزان کشتی از سوی فدراسیون جهانی این بار قصد دارد با توجه به سابقه حضور در کشتی فرنگی در این رشته حضور یابد. بدین ترتیب او می تواند به جای وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد، در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی به میدان برود.

یک سایت روسی مدعی شده این احتمال وجود دارد سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی روسیه از ماخوف که در هیچ مسابقه انتخابی شرکت نکرده، در رقابتهای جهانی ازبکستان به جای واسیلی پرشین استفاده کند.

گوگی کوگیاشویلی سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه در این زمینه گفت: ماخوف دو سال از میادین کشتی دور بوده اما در حال حاضر تمرینات بسیار خوبی را همراه با تیم ما دنبال می کند و از نظر مبارزه و جنگیدن از پرشین بالاتر است. این احتمال وجود دارد وی در جهانی ازبکستان به میدان برود، البته در حال حاضر گزینه اصلی برای مبارزه در تاشکند پرشین است.