به گزارش مشرق، فدراسیون فوتبال کاستاریکا در پاسخ به نامه باشگاه پرسپولیس، موافقت خود را برای عدم حضور مایکل اومانیا در اردوی تیم ملی آن کشور برای مقطع فعلی و حضور او در تمرینات و بازی های پرسپولیس اعلام کرد.

بنابر این اعلام، فدراسیون فوتبال کاستاریکا طی روزهای گذشته، با ارسال نامه ای به باشگاه پرسپولیس با اعلام اینکه این بازیکن به اردوی تیم ملی کشورش جهت حضور در رقابت های جام آمریکای مرکزی ۲۰۱۴ دعوت شده است، خواهان حضور او در تیم ملی در روزهای فیفا از سوم تا سیزدهم سپتامبر شده بود.

در پی دریافت این نامه، موضوع با مایکل اومانیا و کادر فنی در میان گذاشته شد. ملی پوش کاستاریکایی که پیش از این نیز به مربیان گفته بود که ترجیح می دهد در مقطع فعلی سرخپوشان را همراهی کند، بر این خواست خود تاکید کرد. در نهایت مقرر شد او در این ارتباط با فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی کارستاریکا گفت وگو کرده و نتیجه را به صورت کتبی اطلاع دهد.

اومانیا در نهایت نامه ای را در اختیار باشگاه گذاشت که در آن آورده بود؛ پیرو صحبت هایی که با سرمربی تیم ملی فوتبال کارستاریکا داشته است، شرایط را برای او تشریح و به وی اعلام کرده بهتر است در مقطع فعلی پرسپولیس را همراهی کند و سرمربی تیم ملی هم در جواب به او اعلام کرده شرایط وی را درک می کند و مشکلی برای ادامه همراهی پرسپولیس وجود ندارد.

روابط بین الملل باشگاه پرسپولیس این نامه را ضمیمه نامه خود و برای فدراسیون فوتبال کارستاریکا ارسال کرد. در نهایت فدراسیون فوتبال کارستاریکا در نامه ای که شنبه هشتم شهریور ماه برای باشگاه ارسال شد، اینگونه پاسخ داد: با تشکر از پیگیری و نامه باشگاه پرسپولیس اعلام می کنیم علاقه مایکل اومانیا برای همراهی تیم فوتبال پرسپولیس قابل درک است و پیرو صحبت های انجام شده با آقای پائولو ونچاپ سرمربی تیم ملی کارستاریکا، ایشان از حضور این بازیکن در مسابقات پیش رو صرفنظر کرده و اومانیا می تواند پرسپولیس را در تمرینات و بازی ها همراهی کند.