به گزارش مشرق، پس از اینکه تیم ملی کشورمان در رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا با تیم های ملی بحرین، امارات و قطر همگروه شد این امیدواری نزد اهالی فوتبال در کشورمان به وجود آمد تا این بار تیم ملی ایران بدون دردسر و با قدرتنمایی از گروه خود صعود کرده و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

با این حال اوضاع این روزهای تیم ملی کشورمان در مقایسه با سایر تیم های همگروه خیلی تعریفی ندارد و برای اثبات این قیاس همین بس که ۳ تیم عربی فوق از همین هفته با برگزاری دیدارهای دوستانه دوران آماده سازی خود را آغاز می کنند.

بر همین اساس تیم ملی امارات که این روزها اردوی تدارکاتی را در کشور نروژ و اتریش برگزار کرده است پس از کسب تساوی صفر بر صفر در نروژ مقابل میزبان چهارشنبه در نخستین دیدار تدارکاتی خود در اتریش به مصاف لیتوانی می رود.

اماراتی ها همچنین یکشنبه هفته آینده در ادامه اردوی خود در اتریش با پاراگوئه دیدار خواهند کرد.

تیم ملی قطر نیز چهارشنبه با سفر به کازابلانکا با مراکش دیدار خواهد کرد و سپس شاگردان بلماضی با بازگشت به دوحه در این شهر میزبان پرو خواهد بود.

تیم ملی بحرین نیز سه شنبه آینده در دیداری به مصاف تیم ملی کویت می رود و در این حالی است که تیم ملی ایران همچنان بدون داشتن سرمربی و مشخص شدن وضعیت کارلوس کی روش، روزهای بلاتکلیفی را سپری می کند.

*کفاشیان و دوستان در خواب خرگوشی!


البته علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال و سایر اعضای فدراسیون فوتبال معتقدند که برنامه های تیم ملی توسط کی روش از پیش مدون شده و قرار است تیم ملی ایران کار خود را از مهرماه آغاز کند اما به واقع پاسخ روشنی به سؤال نداده اند که در صورتی که به هر دلیلی کی روش نتواند قرارداد خود را ایران تمدید کند، آیا سرمربی جدید حاضر است با همان خط مشی کی روش و برنامه هایش کار را ادامه داده و حتی در صورت تحقق این موضوع آیا ضمانتی برای موفقیت تیم ملی در جام ملت های آسیا در استرالیا با این وضعیت وجود خواهد داشت یا خیر.

در نهایت اینکه اگر به واقع قرار است برنامه های تیم ملی حتی با خود کی روش نیز مهرماه استارت بخورد، آیا با روشن شدن تکلیف مربی پرتغالی، او نمی توانست امروز با حضور در ایران در حالی که پس از جام جهانی ۲۰۱۴ صحبت از تغییر نسل تیم ملی کرده بود با تماشای دیدارهای لیگ برتر از نزدیک به انتخاب مهره های کارآمدتری برای حضور موفق تیم ملی در جام ملت ها بپردازد؟!

گویا خواب رئیس و دوستانش در فدراسیون بسیار سنگین تر از این حرف هاست چون در فاصله ۱۳۱ روز تا آغاز جام ملت ها همچنان وضعیت تیم ملی فوتبال ایران بسیار مبهم و پیچیده است و با چشم بر هم زدنی این روزهای اندک نیز سپری خواهد شد.