به گزارش مشرق، سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان اعلام کرده که محسن مسلمان مصدوم است و نمی تواند تیم فوتبال امید را در بازی آسیایی اینچئون همراهی کند. همچنین باشگاه نفت تهران در بیانیه ای اعلام کرده که مرتضی پورعلی گنجی را در اختیار تیم امید قرار نمی دهد. رسول خوروش سرپرست تیم سپاهان هم از مخالفت این باشگاه با حضور بازیکنانش در تیم امید خبر داده است.

هومن افاضلی به این اظهار نظرها اینگونه پاسخ داد: اگر محسن مسلمان مصدوم است باید توسط پزشک تیم ملی مورد معاینه قرار بگیرد. درصورتیکه پزشک تیم ملی این مصدومیت را تائید کند، قضیه این بازیکن با سایر نفرات متفاوت خواهد بود.

وی در مورد بیانیه باشگاه نفت تهران هم تاکید کرد: باشگاه نفت نمی تواند چنین اقدامی را انجام دهید زیرا مدیرعامل این باشگاه عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است و طبق مصوبه همین هیات رئیسه، باشگاه باید بازیکنان خود را در اختیار تیم امید قرار دهند.

مدیر فنی تیم فوتبال امید در مورد اظهار نظر سایر باشگاه در مورد مخالفت با حضور بازیکنانش در تیم امید یادآور شد: طبق مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، هر باشگاهی که بازیکنش را در اختیار تیم فوتبال امید قرار ندهد، نمی ‎تواند تا پایان فصل از این بازیکن استفاده کند، موضوعی که همه باشگاه ها خصوصا باشگاه در جریان آن قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی همیشه باید نسبت به مسائل دیگر ارجح باشد و باشگاه هایی که از پول دولتی ارتزاق می کنند باید به تیم ملی کشور کمک کنند، افزود: امیدوارم باشگاه ها با تیم امید همکاری کاملی را داشته و لطف خود را شامل تیم امید کنند زیرا بسیار زشت است بخواهیم بالاجبار بازیکنان را بگیریم. واقعا این داستان باید در جایی تمام شود.

افاضلی در ادامه تصریح کرد: اگر باشگاه های ایرانی همانند باشگاه های اروپایی بصورت خصوصی درآمدزایی داشتند و بازیکنان را پرورش می دادند، می توانستند بگوید این بازی ها در روز فیفا نیست اما وقتی آنها از بودجه دولت استفاده می کنند، باید به تیم کشور هم کمک کنند. فسخ الخطاب آنها در این روزهای حساس باید تیم ملی و موفقیت آن باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این اقدامات به نوعی ناسپاسی در حق فدراسیون است زیرا بسیاری از بازیکنان فعلی تیم امید، سال های پیش توسط مربیان تیم ملی و در برنامه های استعدادیابی کشف شده اند و در اردوهای تیم های ملی پایه پرورش یافته اند و در نهایت باشگاه آنها را جذب کرده اند. پس بی انصافی است باشگاه ها همین بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار ندهند.

مدیر فنی تیم فوتبال امید در مورد وضعیت تیم فوتبال امید ایران گفت: تیم امید تنها زمان ۷ روزه برای آماده سازی کامل جهت موفقیت در بازی های آسیایی اینچئون دارد اما باید به موفقیت این تیم امیدوار بود. البته با تلاش کادرفنی و تکیه بر تجربه بازیکنان امیدوارم در این رقابتهای بتوانیم نتیجه خوبی را کسب کنیم.