به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ افشین داوری در نشست خبری اش در آستانه بازی های آسیایی رودروی خبرنگاران نشست. او ابتدا درباره شرایط دونده ها برای حضور در این رقابت ها حرف زد و گفت: «تقریبا ۶۰ ورزشکار را به اردو دعوت کرده بودیم. ما برای هر مرحله هم ورودی در نظر گرفتیم که هر مرحله هم تقریبا سه هفته طول کشید. ما با وجود سختی ها بدون هیچ توقفی اردوهای داخلی و خارجی خودمان را برگزار کردیم.»
از رییس فدراسیون دوومیدانی درباره لیلا رجبی پرسیدیم که او گفت: «او سطح بالایی دارد و به همین دلیل باید در کمپ مناسبی تمرین می کرد. به همین دلیل بود که او را به بلاروس اعزام کردیم. این انتخاب خودش هم بود. مریم طوسی و توکلی هم عملکردشان نسبت به دوره قبل تغییر کرده و ارتقا آنها قابل توجیه است. ما می خواستیم بانوان بیشتری را به این رقابت ها اعزام کنیم اما رکوردها مناسب نبود.»
داوری درباره آقایان هم حرف زد و گفت: «ما در آقایان هم مرحله به مرحله پیش رفتیم تا در نهایت ۱۶ ورزشکار انتخاب شدند. احسان حدادی و محمد صمیمی در پرتاب دیسک شرکت می کنند، ما رضا مقدم و کاوه موسوی را هم در پرتاب چکش داریم. این دو مدتی در اردوی داخلی بودند. موسوی پس از اردوی قشم به اردوی بلاروس اعزام شد و حدود ۶ ماه است در آنجا تمرین می کند. تیخون مربی برجسته ای است که آنها را تمرین می دهد. مقدم هم در چند مسابقه داخلی شرکت کرد و به مسابقات قزاقستان هم اعزام شد. کیوان قنبرزاده و محمدرضا وظیفه دوست دو نفری هستند که به اینچئون اعزام می شوند. آنها هم اردوی داخلی داشتند و سپس در اردوی قراقستان شرکت کردند.»
از داوری درباره محمد ارزنده سوال کردیم که او این واکنش را نشان داد: «او را با احتیاط به بازی های آسیایی اعزام می کنیم. ارزنده در سال های گذشته آسیب دیدگی های زیادی را تجربه کرده است. همین اتفاق باعثشد تا او نتواند خودنمایی کند. ارزنده یک مقدار مشکل روحی دارد. پزشکان پس از معاینه او اعلام کردند مشکلی برای اعزام ندارد. ارزنده در چند سال گذشته چندین رکورد بالای ۸ متر را داشته است و کسب مدال در اینچئون دور از دسترس نیست. ما تمام تلاشمان را کردیم تا حمایت کامل از ورزشکاران و برنامه های آنها انجام دهیم که خوشبختانه به غیر از یک مورد، همه آن اجرایی شد که آنهم مربوط به اردوی ارزنده و قنبرزاده در روسیه بود. حالا باید ورزشکاران خودشان را نشان دهند.»
خبرنگاری از او درباره شرایط سجاد مرادی سوال کرد. اینکه آیا او به بازی های آسیایی اعزام می شود یا نه؟ داوری در این مورد هم حرف زد و گفت: «بارها گفتم مرادی ورزشکار بزرگی از لحاظ فنی و اخلاقی است. اما مشکل آشیل پا فرصت تمرین به او به خوبی نداده است. این کار عملا از لحاظ فدراسیون دو و میدانی منتفی است و امیدوارم بتوانیم در آینده از او استفاده کنیم. مرادی تلاش زیادی برای اعزام انجام داد و حتی سه روز قبل از آغاز مرحله پایانی لیگ با من صحبت کرد که می خواهد شرکت کند. اما در یک تمرین بعد از ۶۰۰ متر دویدن آشیل پایش باز هم درد گرفت. خود من هم اعتقاد دارم مرادی با مصدومیت هم می تواند نتیجه خوبی بگیرد. در این زمینه هم نه کمیته نه وزارت ورزش مخالفتی با اعزام او ندارد اما وقتی ورودی تعیین می کنیم باید به آن عمل کنیم. سپهرزاد هم این شرایط را دارد. معتقدم این دو می توانند شانس های مدال باشد اما باید به برنامه ای که تدوین کردیم عمل کنیم.»
داوری در پایان در مورد اینکه از ۱۹ ورزشکار اعزامی فکر می کنید چند مدال می توانید کسب کنید، گفت: «مدال ها را نمی شود پیش بینی کرد. به احتمال زیاد ۶ یا ۷ روز هوای بارانی در اینچئون داریم که بر همین اساس اردوها را شبیه سازی کردیم تا در آنجا به مشکل نخوریم.»
۲۵۱ ۴۱