به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی بسکتبال ایران در اولین مسابقه خود در جام جهانی به مصاف اسپانیا رفت. شاگردان بچیروویچ در این مسابقه به مصاف تیمی رفتند که عنوان قهرمانی اروپا را در اختیار دارد. تیم ملی ایران در کوارتر اول این مسابقه بازنده بود. اسپانیا از قدرت های بسکتبال جهان است و کسی از شاگردان بچیروویچ انتظار برد نداشت. با وجود اینکه اسپانیا در رده دوم رنکینگ جهانی قرار دارد و ایران در رده بیستم است، اما ایرانی ها مسابقه خوبی در کوارتر اول انجام دادند و با اعتماد به نفس کامل مقابل این تیم کار کردند. البته کوارتر اول به سود اسپانیا ثبت شد.
در کوارتر دوم تیم ملی ایران چند پرتاب به حریف خود داد و اسپانیا به لطف همین پرتاب ها و البته پنالتی ها توانست به راحتی ایران را شکست دهد. در این کوارتر بچیروویچ با به زمین فرستادن یخچالی و اوشین ساهاکیان سعی می کرد تا تیمش را تازه نفس نگه دارد اما با این حال نیمه اول با نتیجه ۴۸ - ۳۳ به سود اسپانیا به پایان رسید.
با شروع نیمه دوم، اسپانیا که میزبان این رقابت هاست توانست به عملکرد خوب خود ادامه دهد. این تیم که در سال ۲۰۰۶ قهرمان جهان شده بود، قصد داشت برای رسیدن به دومین قهرمانی جهان، اولین مسابقه خود را با نتیجه ای خوب به پایان برساند. اسپانیا در پایان کوارتر سوم با نتیجه ۷۰-۵۰ از ایران جلو بود.
با شروع کوارتر چهارم، خستگی در چهره بازیکنان ایران دیده می شد. آن ها البته تا اینجای کار عملکرد بدی نداشتند و مقابل یکی از قدرت های جهان، با اعتماد به نفس کار کردند. اسپانیا با سابقه ۱۱ بار حضور در المپیک و سه مدال برنز المپیک، یکی از مدعیان این دوره از مسابقات است. آن ها در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ هم قهرمان اروپا شده اند. اسپانیا در کوارتر چهارم همچنان با انگیزه کار می کرد و البته تیم ملی ایران هم با وجود خستگی، سعی داشت فاصله را کمتر کند. البته تعداد قابل توجهی از پرتاب های بازیکنان ایران وارد سبد نمی شد و همان توپ ها در برگشت، توسط اسپانیایی ها تبدیل به امتیاز می شد. در کوارتر چهارم فاصله امتیازها بیشتر شد و اسپانیا توانست تا حدود ۳۰ امتیاز از ایران فاصله بگیرد. در این کوارتر خیال آن ها راحت بود که برنده مسابقه هستند و ایران شانسی برای برد ندارد. به همین دلیل اسپانیایی ها فقط به فکر بالا بردن امتیازهای خود بودند. در نهایت ایران اولین مسابقه در جام جهانی را با نتیجه ۹۰ بر ۶۰ به اسپانیا میزبان این رقابت ها واگذار کرد.
ایران امروز ساعت ۲۰:۳۰ در دومین مسابقه به مصاف برزیل خواهد رفت. برزیل در اولین مسابقه اش توانسته فرانسه، قهرمان سال ۲۰۱۳ اروپا را شکست دهد.
۴۳ ۴۳