به گزارش مشرق،هفته ششم لیگ برتر پرگل آغاز شد و پر گل به پایان رسید روز دوم هفته ششم با انجام ۳ دیدار پایان یافت در اولین بازی پدیده با ۳ گل از سد راه آهن گذشت و پرسپولیس با نتیجه ۲ بر صفر مقابل صبای قم به برتری رسید و بازی ملوان و استقلال خوزستان هم بدون گل خاتمه یافت.
در پایان این دیدارها سرمربیان تیم ها درخصوص بازی به خبرنگاران و رسانه ها پاسخ دادند:

پدیده مشهد ۳ - ۰ راه آهن

سرمربی پدیده: به رحمتی نیازی نداریم

علیرضا مرزبان بعد از برتری ۳ بر صفر پدیده مقابل راه آهن گفت: حمایت مردم به بازیکنانم پر و بال داده است و آنها لیاقت این برد را داشتند، البته این موضوع چیزی از ارزش های راه آهن کم نمی کند با این حال باید اعتراف کنم ما تیم برتر میدان بودیم.

وی ادامه داد: فوتبال امروز ما یک نمایش مدرن از قدرت بدنی بالا و بازی ترکیبی بود که منجر به برتری پدیده شد.

مرزبان در مورد داوری گفت: همیشه گفته ام که داوران غرض ندارند، ضمن اینکه نباید به مردم این احساس را بدهیم که نتایج از جای دیگری رقم می خورد.

مرزبان در مورد چند فرصتی که عنایتی از دست داد، گفت: از مهاجمانم راضی هستم و آنها خوب در قالب های تاکتیکی می جنگند با این وجود بازیکنانم می توانند کیفیت بهتری داشته باشند و من به این تیم افتخار می کنم.

سرمربی پدیده درباره بازی بعدی این تیم مقابل استقلال خوزستان گفت: این روزها شکست دادن پدیده برای همه تیم ها تبدیل به مسئله شده است.

وی در پایان در مورد اینکه آیا باشگاه پدیده با سید مهدی رحمتی برای جذب این گلر وارد مذاکره شده است، تاکید کرد: اصلاً چنین چیزی نیست و آن را تکذیب می کنم.

استیلی: به مرزبان تبریک می گویم

حمید استیلی پس از شکست ۳ بر صفر راه آهن مقابل پدیده گفت: به مرزبان تبریک می گویم، او تیم خوبی ساخته است، پدیده بهتر بازی کرد و حقش برد بود ضمن اینکه مردم فوتبال خوبی دیدند.

وی درمورد اشتباهات پیاپی شیثرضایی گفت: در مورد بازیکن خاصی حرف نمی زنم کلاً در خط دفاع پراشتباه بودیم و مشکل داشتیم که باید این اشتباهات را به سرعت ترمیم کنیم. روز خوب ما نبود اما تیم جوانی داریم و آینده تیم روشن است.

استیلی تأکید کرد: ۶ هفته از مسابقات می گذرد. بازیکنانم هیچ پولی نگرفته اند و این طوری کار سخت می شود.

وی در مورد نقطه اتکای پدیده گفت: تیم مشهدی بازیکنان خارجی خوبی دارد و ما هم باید در ادامه بتوانیم بازیکنان خارجی خوبی را جذب کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی مشکلات مالکیت راه آهن حل می شود، گفت: همین موضوع شرایط ما را سخت کرده و فعلاً مجبوریم با روزمرگی اوضاع را سر کنیم.

سرمربی راه آهن در مورد اینکه چند درصد باشگاه راه آهن به وی خواهد رسید، گفت: فرد دیگری نیست تا باشگاه را بگیرد.

ملوان ۰ - ۰ استقلال خوزستان

ایراندوست: اگر همین حالا مرا برکنار کنند مشکلی ندارم

نصرت ایراندوست پس از تساوی یک بر یک تیمش برابر استقلال اهواز در هفته ششم لیگ برتر در مورد این بازی اظهار داشت: به خواسته های خود نرسیدیم، نیمه اول بازی متعادل بود اما نیمه دوم فشار زیادی بر حریف آوردیم و مستحق پیروزی بودیم اما بازی مساوی شد، قطعاً در ادامه شرایط ملوان بهتر خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی پرسید به نظر می رسد در بازی امروز برنامه خاصی نداشتید، تصریح کرد: نظر من این نیست اگر فیلم بازی را ببینید نظرتان عوض می شود، بازیکنان من در لحظات مختلف بازی تمرکز خود را از دست می دهند و تلاش ما این است که تمرکز بازیکنان را بالا ببریم.

ایراندوست در پاسخ به این سؤال که چرا همیشه ملوان ابتدا گل می خورد و سپس برای به دست آوردن تساوی یا پیروزی تلاش می کند، خاطرنشان کرد: ما خودمان هم دنبال علت این موضوع هستیم که چرا دقایق اول گل می خوریم و بعد از آن باید تلاش کنیم تا به نتیجه مساوی برسیم یا نرسیم.

سرمربی تیم فوتبال ملوان بندر انزلی افزود: آیا واقعاً نظرتان این است که حملات ما جاندار نبود؟ بازیکنان ما خوب کار کردند و نیازی به تعویض ندیدم، اصالت ما استفاده از بازیکنان جوان و تیم های پایه است.

وی با بیان اینکه پاسخ به برخی سؤالات نیاز به ۵،۶ ساعت زمان دارد، ادامه داد: ابتدای فصل به مسئولان باشگاه نام ۱۷ بازیکن را دادم که همه مردم می خواستند آنها در ملوان حضور داشته باشند اما شرایط فراهم نشد، دنبال بازیکنان مختلفی گشتیم و خیلی تلاش کردیم که ادینیو را به ملوان بیاوریم اما مدیر برنامه هایش گفت این باشگاه پول نمی دهد و با عدم حضور این بازیکن ما به مشکل برخوردیم.

وی ادامه داد: ملوان پول تمام بازیکنان را تاکنون پرداخت کرده و حتی برخی بدهی های سال گذشته را هم به بازیکنان داده است متأسفانه برخی ها در جریان مسائل فنی تیم نیستند و انتقاد می کنند. من به بازیکنان نگفته بودم در بازی امروز از سانتر استفاده کنند اما بازی ناخودآگاه به این سمت رفت.

ایراندوست تصریح کرد: اگر همین حالا مرا برکنار کنند مشکلی ندارم. امروز می برم، فردا می بازم و بلافاصله برخی تماشاگران شعار می دهند که «ایراندوست حیا کن ملوان را رها کن» چرا شرایط باید اینگونه باشد؟ من پاسخ این سؤال را می دانم اما نمی خواهم در موردش صحبت کنم، من و همکارانم برای کمک کردن آمده ایم و مسئولان هر تصمیمی بگیرند، اعتراض نمی کنم.

انتقاد ویسی به داور بازی

عبدالله ویسی پس از تساوی یک بر یک عصر امروز شنبه تیمش برابر ملوان ضمن بیان این مطلب افزود: بازی جانداری را از سوی دو تیم شاهد بودیم و تیم ما تنها برای کسب سه امتیاز به میدان آمده بود.

وی افزود: نیمه نخست به خواسته خود رسیدیم اما در نیمه دوم متاسفانه گل تساوی را دریافت کردیم.

ویسی با گلایه از داور این دیدار خاطر نشان کرد: در شش بازی گذشته داوران همه پنالتی های واقع شده در محوطه جریمه تیم ما را به سود حریفان گرفتند اما یک پنالتی به سود ما اعلام نشده است. بازیکنان ما را هم به راحتی اخراج کردند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال صنعتی در پایان در پاسخ به این سوال که قضاوت این بازی را چگونه دیدید با کنایه گفت: یک پیرزن کور هم می تواند در مورد قضاوت بازی امروز نظر بدهد و من چیزی نگویم بهتر است!

صبای قم ۰ - ۲ پرسپولیس

دایی: هواداران باید صبور باشند

علی دایی پس از پیروزی ۲ بر صفر شنبه شب تیمش برابر صبای قم به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس خبری ورزشگاه یادگار امام قم گفت: شروع خوبی در این دیدار داشتیم و خوشبختانه موفق شدیم در همان دقایق ابتدایی به گل برسیم.

وی در ادامه ارزیابی اش از این بازی خاطرنشان کرد: عملکرد ما در این بازی نسبت به دیدارهای گذشته بهتر بود و اشتباهاتمان نیز کمتر شده بود. ضمن اینکه بازیکنان خط دفاعی هم بدون اشتباه بازی کردن تا در نهایت بتوانیم به یک پیروزی خوب و روحیه بخش دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از عملکرد حریف این تیم به نیکی یاد کرد و گفت: صبای قم خوب بازی کرد و با ویژگی هایی که داشت ما را اذیت کرد. با شناختی که از قبل داشتیم می دانستیم که این تیم می تواند در برخی دقایق فشار زیادی را روی دروازه ما بیاورد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که چرا در این دیدار از سوشا مکانی به جای نیلسون کوریا استفاده کردید گفت: نیلسون در چهار دیدار گذشته برای ما به میدان رفت و من از عملکرد او راضی هستم. اما به عنوان یک مربی به تمرینات نگاه می کنم تا وضعیت بازیکنان را ارزیابی کنم. هر بازیکنی که آماده تر باشد در ترکیب تیم قرار خواهد گرفت. سوشا هم در این دیدار عملکرد خوبی داشت. خوشبختانه ما امسال از درون دروازه خیالمان راحت است.

وی ادامه داد: بعد از هفته های ابتدایی از طرف دوست و رفیق تحت فشار بودیم و طبیعی هم هست وقتی تیمی نتیجه نمی گیرد این انتفادات مطرح می شود اما هواداران باید صبور باشند. ما چند جوان را به تیم تزریق کرده ایم که کنار باتجربه قرار می گیرند. طبیعتا به زمان نیاز داریم تا بتوانیم این بازیکنان را با هم هماهنگ کنیم.

اینکه ما نتوانستیم در ابتدای فصل نتایج قابل قبولی بگیریم دلایل مختلفی دارد که نمی خواهم وارد آن شوم. با این حال اگر از سوی طرفداران و پیشکسوتان مورد حمایت قرار بگیریم قطعا می توانیم از این مشکلات عبور کنیم. امیدوارم در کنار انتقاداتی که مطرح می شود، راه حل هایی را هم ارائه کنند.

وی با بیان اینکه بازیکنانش می توانند بهترین های لیگ باشند در مورد مشکل سربازی بازیکنانی از جمله حسین ماهینی گفت: من از این موضوع خبر ندارم اما قرار است بازیکنان این هفته مدارکشان را بدهند. امیدوارم ماهینی هم مشکلی نداشته باشد چرا که حضور او باعثمی شود که استحکام دفاعی تیم ما بیشتر شود.

علی دایی در واکنش به مصاحبه هایی که پیرامون رقم قراردادش انجام شده بود گفت: از ابتدای فوتبالم همیشه شفاف کار کرده ام. در مورد مبلغ قراردادم هم همینطور هستم و راه های دیگری بلد نیستم. در همان ابتدای فصل همه شرایطم را می گویم. در زندگی ام همیشه راه مستقیم را رفته ام و اصولی دارم که به آن پایبند هستم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید بر اینکه خداوند در همه حال به همه کمک می کند و او هم یکی از بندگان خداست خاطرنشان کرد: ما در ابتدای راه هستیم و می توانیم در بازیهایی که در تهران برگزار می کنیم فاصله خود را با تیم های صدر جدول کمتر کنیم. البته این امیدواری را هم داریم که بازیکنان مصدوم هم به جمع بازیکنان ما اضافه شوند و شرایط بهتر از این شود.

وی با اشاره به جذب بازیکنان خارجی برای پرسپولیس گفت: برای جذب اومانیا من پنج بازی این بازیکن را در تیم ملی کاستاریکا در جام جهانی تماشا کردم و بعد به دنبال جذب او رفتیم. او گزینه بسیار خوبی است که می تواند جای خالی سیدجلال حسینی را برای تیم ما پرکند. قطعا با مرور زمان او هم بهتر از این خواهد شد.

علی دایی در پایان با تاکید بر اینکه از بازیکنان جوانش در دیدارهای آینده هم استفاده خواهد کرد گفت: این بازیکنان آینده های فوتبال ایران هستند. ما امروز به افشین اسماعیل زاده هم که مدتها از میادین دور بود بازی دادیم و قطعا با کسب چند پیروزی دیگر می توانیم به این جوانها بیشتر میدان دهیم تا آینده فوتبال ایران را بسازند.

صمد مرفاوی بعد از شکست ۲ بر صفر صبای قم مقابل پرسپولیس در نشست خبری شرکت نکرد.

مرفاوی اعلام کرد به دلیل طولانی شدن نشست خبری علی دایی در نشست خبری شرکت نمی کند.