اواسط فصل پیش و چند روز قبل از دربی تهران، بازیکنان پرسپولیس به علت دریافت نکردن قسمت زیادی از قرارداد خود دست به اعتصاب زدند. این مسئله باعثشد محمد رویانیان مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس برای اینکه اتفاقی برای سرخپوشان پیش از دربی رخ ندهد از طریق سند منزل شخصی‌اش که به نام همسرش است دو میلیارد تومان وام بگیرد و آن را بین بازیکنان تقسیم کند. پس از این موضوع بانک چند بار اخطار داد تا رویانیان وام خود را تسویه کند اما این اتفاق رخ نداد. هفته پیش منزل مسکونی رویانیان خالی شد و روز گذشته هم بقیه وسایل توسط ماموران بانک ضبط شد تا به جای بدهی رویانیان تحویل بانک شود. مدیرعامل پیشین پرسپولیس هم پس از رخ دادن این اتفاق در غرب تهران اجاره‌نشین شد.

علی پروین، محمود خوردبین، جمشید زارع، سردار قاسمی، حسین کلانی هنگامی که مطلع شدند چنین اتفاقی رخ داده خودشان را به مامور بانک رساندند تا فرجه بیشتری برای رویانیان بگیرد اما مامور بانک اعلام کرد که نمی‌تواند کاری کند و تمام اموال را صورتجلسه کرد.

این در شرایطی است که دو میلیارد بدهی رویانیان به بانک جزو بدهی‌های باشگاه پرسپولیس است و باید از طریق این باشگاه پرداخت شود.