به گزارش مشرق، مسابقات والیبال قهرمانی جهان از امشب(شنبه) با برگزاری دیدار افتتاحیه بین لهستان و صربستان در شهر ورشو آغاز می شود و تیم ملی کشورمان نیز به عنوان پدیده چند سال اخیر والیبال دنیا در این مسابقات حضور دارد.

محرومیت لهستانی ها از تماشای تلویزیونی بازی ها به صورت مستقیم

اختلاف شبکه تلویزیونی pol sport با دولت مردم لهستان را از تماشای مستقیم مسابقه های جهانی محروم کرد. شبکه تلویزیونی pol sport مجری انحصاری پوشش رقابت های قهرمانی جهان به خاطر اختلاف مالی با دولت لهستان، بازی ها را فقط برای آنهایی که کیبل کارت خریده اند پخش می کند و با این حساب مردم لهستان به همین سادگی از تماشای بازی ها محروم شدند. آنها حتی مسابقه افتتاحیه هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان که بین لهستان و صربستان در ورشو برگزار می شود را هم نخواهند دید.

بلژیک؛ آخرین مسافر حاضر در لهستان

تیم ملی والیبال بلژیک آخرین تیم گروه چهارم بود که وارد کراکوف شد. در حالی که فرانسه شب گذشته(شنبه) با ورود به کراکوف در هتل پارک این مستقر شد، تیم های امریکا، پورتوریکو، ایران و ایتالیا هم تا ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به وقت تهران وارد هتل شدند. تیم ایتالیا متفاوت از بقیه تیم ها رسید. مردان لاجوردی پوش مثل لشکر شکست خورده، در گروه های مختلف خودشان را به کراکوف میزبان رقابت های گزوه چهارم دور مقدماتی رساندند. بلژیک هم ساعت ۱۷ به وقت کراکوف و ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت تهران به این شهر رسید.

قیمت بلیت های تماشای بازی ها

بلیت تماشای بازی های والیبال قهرمانی مردان جهان بین ۷ تا ۱۲۵ یورو قیمت گذار ی شده است. با تصمیم فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) علاقمندان افتتاحیه هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان می توانند با خرید بلیت های ۲۰ یورویی و ۱۰۰ یورو بازی بین لهستان و صربستان را تماشا کنند. در بازی های دور مقدماتی هم ارزان ترین بلیت ۷ یورو و گران ترین بلیت ۲۵ یورو فروخته می شود. در دور سوم هم قیمت ۲۰ و ۵۰ یورو تعیین شده و بالاخره ارزان ترین بلیت بازی فینال ۴۰ یورو و گران ترین بلیت هم ۱۲۵ یورو فروخته می شود. بازی افتتاحیه این رقابت ها امشب در ورشو برگزار می شود.

امروز؛ آخرین تمرین ایران در سالن اصلی

تیم ملی والیبال عصر امروز آخرین تمرین را در سالن اصلی مسابقات قهرمانی جهان در گروه چهارم انجام می دهد. والیبالی ها که فردا(یک شنبه) در اولین روز مسابقات قهرمانی جهان با ایتالیا بازی دارند، برای آخرین بار ساعت ۱۵ تا ۱۶ به وقت کراکوف و ۱۷:۳۰ تا ۱۹ به وقت تهران در سالن ۱۵ هزار نفری مجموعه ورزشی آرنا کراکوف تمرین می کنند. کواچ صبح فردا شاگردانش را در سالن تمرینی مجموعه آرنا تمرین می دهد.