به گزارش مشرق، تراکتورسازان تبریزی ۷ دوره حضور در لیگ را تجربه کرده اند و این در حالی است که لیگ برتر، دوره چهاردهم خود را پشت سر می گذارد. در این ۷ دوره، تراکتوری ها نتایج جالبی گرفته اند اما بهترین شروع آنها در لیگ یازدهم رقم خورد، هنگامی که امیر قلعه نویی سرمربی سرخ های تبریزی بود.

حالا در این فصل رسول خطیبی، سرمربی جوان تراکتورسازان توانست به شروع خوب قلعه نویی نزدیک شود. تراکتور در دوره های اول، نهم، دهم، یازدهم، دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم در لیگ بوده و در ۶ هفته ابتدایی، خود را جزو تیم های خوب نشان داده است.

در دوره اول، آنها بدترین شروع خود را داشتند و با یک برد، دو تساوی و سه شکست کار را کلید زدند. در دوره نهم، دو پیروزی دو تساوی و دو باخت حاصل کار تراکتوری ها با فراز کمالوند بود و فصل بعد از آن نیز، دقیقا همین نتایج در ۶ هفته ابتدایی رقم خورد.

در لیگ یازدهم، امیر قلعه نویی هدایت استقلال را بر عهده گرفت و با اینکه در دیدار اول مقابل صبای قم بازنده بود اما ۵ برد پشت سر هم به دست آورد و ۱۵ امتیاز در ۶ هفته به حساب امتیازات تیمش واریز کرد. تونی اولیویرا محبوب ترین مربی تراکتور طی سال های اخیر در فصل دوازدهم با دو تساوی، سه برد و یک شکست کار را شروع کرد اما در فصل قبل، مجید جلالی یک باخت، سه تساوی و تنها دو برد کسب کرد. حالا در این فصل که رسول خطیبی سرمربی تراکتور شده و این تیم موفق شد دومین شروع خود پس از فصل یازدهم را ثبت کند. خطیبی تا به حال ۴ پیروزی، یک تساوی و یک شکست را به ثبت رسانده که آمار بسیار خوبی به نظر می رسد.